logo

Спецпроекти

Аграрний лайфхак // Як підвищити врожайність мінімум удвічі

Аграрний лайфхак // Як підвищити врожайність мінімум удвічі

Спецпроекти 10 грудня 2020. 06:16 1864

З використанням зрошувальних систем аграрій насамперед отримує стабільність і своєчасні сходи. Врожайність підвищується на 50-300% в залежності від культури та незалежно від погодних умов, також підвищується якість продукції.

На півдні України врожайність кукурудзи без поливу становить 40-60 ц/га, тоді як із поливом — 130-160 ц/га. Соняшнику — 15-20 ц/га, з поливом — 45-50 ц/га. По сої з поливом можна отримати 35-45 ц/га, а без поливу — 10-15 ц/га, які немає сенсу збирати.

Зі зрошенням фермер отримує більший врожай, вищу якість і, як наслідок, більш високу ціну. А окупність зрошувальної системи в залежності від умов роботи складає від 2-х до 4-х років. А якщо вирощувати два врожаї на рік на одному полі, то окупність може наступити за перший рік експлуатації.

Середній термін служби зрошувальної системи — 25-30 років. Одна машина може покривати від 30 до 250 га в залежності від умов і параметрів поля. Компанія АМАКО може розробити систему фінансування під проєкт зрошення з будь-яким зручним для клієнта банком, щоб створити максимально зручні умови.

АМАКО надає 5 років гарантії на зрошувальні системи Western Irrigation.

Компанія представляє різноманітні комплектації стаціонарних і таких, що перетягуються, зрошувальних машин WESTERN. Принцип роботи дощувальних машин даного класу заснований на поєднанні гідравлічної та електричної складової, що дозволяє зрошувальним машинам працювати в найрізноманітніших умовах. Так, електрична частина відповідає за рух зрошувальної машини, а гідравлічна — за необхідну кількість і рівномірність води, що виливається.

Зрошувальна машина (дощувальна машина) отримує воду від гідранта, навколо якого і відбувається круговий рух системи. Загальна довжина системи поливу може досягати тисячі метрів і розраховується індивідуально в кожному випадку.

Полив відбувається через спеціально розроблені розпилювачі, які гарантують рівномірність розподілу розбризкування по всій площі зрошення і високу вітростійкість поливу.
Системи поливу складаються із сегментів, що мають стандартні розміри: 43 м, 50 м, 55 м і 61 м. Кожен сегмент спирається на раму, оснащену колесами. Кожна пара коліс має автономний привід від редуктора електромотора, що дозволяє витримувати радіальну лінійність руху всієї зрошувальної системи.

Робота системи зрошення передбачає повну автоматизацію процесу поливу. З панелі керування зрошувальної машини оператор може легко задати необхідну норму зрошення з урахуванням мінливих умов.

Додатковою опцією є комплектація машини системою внесення добрив із поливною водою. Добрива змішуються з поливною водою, проходячи через зрошувальну машину, потрапляють до кореневмісного шару й миттєво стають доступними для рослини. Таким чином можна підвищити ефективність роботи та знизити витрати по внесенню РКД. Близько 10% від всіх машин WESTERN уже працюють на території України з опцією ефективного внесення добрив. Вартість такої комплектації — 3-5% від загальної вартості машини. 

Переваги кругових зрошувальних машин від АМАКО

— Зрошувальні машини сконструйовані за найсучаснішими розробками і технологіями.

— Виготовлення найрізноманітніших розмірів зрошувальних машин.

— Висока якість, простота і надійність.

— Зрошувальні машини працюють уже при 2 бар.

— Низьке, щодо землі, розташування спеціально розроблених розпилювачів гарантує високу вітростійкість поливу.

— Підбір розпилювачів під зрошувані культури, що забезпечує щадний режим поливу рослин.

— При поливі, завдяки великому діаметру розпилу спринклерів, зберігається структура ґрунту і запобігається вимивання.

— Автономність роботи кругових зрошувальних машин.

— Збільшення врожайності сільськогосподарських культур у 1,5-3 рази.


AgroPortal.ua за матеріалами Аmacoint.com


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги