logo

Спецпроекти

Аграрний лайфхак // Як бути впевненим у ефективній дії ЗЗР

Аграрний лайфхак // Як бути впевненим у ефективній дії ЗЗР

Спецпроекти 21 листопада 2019. 06:32 1283

В умовах насичення ринку України засобами захисту рослин різних торгових марок особливої актуальності набуває використання препаратів, в ефективній дії яких є впевненість на всі 100%.

Відділ R&D укомпанії Vitagro Partner проводить дослідження насіння в умовах різних ґрунтово-кліматичних зон України, надаючи готові рішення партнерам-фермерам. В 2019 році закладено майже 260 дослідних ділянок по всій Україні.

Компанія завжди мислить стратегічно стосовно розвитку брендів та асортименту в компанії, зважаючи на виклики, що стоять перед сільським господарством, а також на тенденції його подальшого розвитку. Відтак лінійка продуктів наповнюється якісними продуктами, засобами та насінням, що будуть затребуваними навіть не завтра, а й післязавтра. Насіння сої з Канади, насіння пшениці з Німеччини та Франції, насіння ріпаку з Чехії, інокулянти з Англії — найкращі світові розробки поповнюють продуктовий портфель компанії.

Лінійка препаратів Bayton в різних ґрунтово-кліматичних зонах показала виняткову ефективність у господарствах партнерів компанії. Найвищу ефективність у знищенні патогенів таких хвороб як фомопсис, альтернаріоз, пероноспороз, борошниста роса, фомоз та особливо небезпечної хвороби в посівах соняшнику — білої гнилі, або склеротиніозу, та сірої гнилі, забезпечила комбінація двох діючих речовин (металаксил, 100 г/кг та цимоксаніл, 250 г/кг) у препараті Ксеон. Для Ксеону характерна виражена трансламінарна та локально-системна дія.

Унікальність цього препарату полягає у тому, що він складається з двох діючих речовин, які при вдалому поєднанні доповнюють одна одну та збільшують довготривалість захисної та лікувальної дії препарату. Цимоксаніл проникає через листя, перерозподіляється в тканинах рослини в усі її клітини (трансламінарна дія). Він має лікувальну та антиспоруляційну дії, зупиняє процес обміну речовин гриба, сповільнює та припиняє життєві процеси, що проходять у клітинах. Цимоксаніл знищує патоген, що почав розвиватись, навіть через 1-2 дні після зараження. Металаксил є системними фунгіцидом захисної, лікувальної та викорінювальної дії. Він пригнічує активні постінфекційні стадії розвитку грибів, запобігає спороутворенню і забезпечує захист необроблених частин рослин та нового приросту.

На посівах зернових культур заслуговує на увагу високоефективний фунгіцид профілактичної та лікувальної дії Дункан (карбендазим, 250 г/л + флутріафол, 125 г/л). Карбендазим — інгібітор грибів-патогенів на всіх фазах їх розвитку, який пригнічує розвиток збудників хвороб на ранній стадії. Флутріафол швидко поглинається поверхнею рослин та переміщується по всій рослині через променево-волокнисті пучки, знищуючи мембрани клітин патогенів.

Доведена беззаперечна ефективність нового комбінованого системного фунгіциду захисної та лікувальної дії Друїд (пропіконазол, 150 г/л + тріадимефон, 150 г/л). Препарат має яскраво виражену системну дію. Діючі речовини інгібують біосинтез поживних речовин патогену та одночасно збільшують інтенсивність фотосинтезу в листках культури.

В обробці насіння бестселером серед протруйників став універсальний багатокомпонентний контактно-системний фунгіцидний протруйник канадського походження Тевірон. Ефективність Тевірону зумовлена вдалим поєднанням двох діючих речовин — тіабендазолу та флутріафолу. Тіабендазол — діюча речовина системної дії (група бензимідозоли), яка зупиняє процеси поділу клітин патогену. Добре діє проти збудників сажкових хвороб, а також проти кореневих гнилей (гельмінтоспоріозної та фузаріозної). За рахунок переміщення в молоді органи паростка захищає культуру від хвороб вегетативних органів на перших етапах росту та розвитку рослин. Флутріафол є потужною мобільною діючою речовиною з групи триазолів. Речовина швидко рухається по рослині, що забезпечує ефективну винищувальну дію щодо грибкових захворювань рослини.


Для довідки: компанія Vitagro Partner має у арсеналі бренди Bayton — ЗЗР, Semelita — насіння, Energreen — мікродобрива, є ексклюзивним дистриб’ютором компанії Legume Technology — відомого британського виробника інокулянтів та біопрепаратів — та розвиває на ринку бренд Inoculant — інокулянти і мікоризанти.

ПСВ (програма спільного вирощування) діє в 14 регіонах України — Волинській, Рівненській, Львівській, Тернопільській, Хмельницькій, Житомирській, Вінницькій, Київській, Чернігівській, Сумській, Полтавській, Черкаській, Кіровоградській та Харківській областях — за 10-ма основними сільськогосподарськими культурами.


Микола Сучек, начальник відділу насінництва, старший науковий консультант компанії Vitagro Partner 


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги