logo

Спецпроекти

Аграрний лайфхак // Як аграрію боротися з неочікуваними кліматичними умовами?

Аграрний лайфхак // Як аграрію боротися з неочікуваними кліматичними умовами?

Спецпроекти 09 грудня 2019. 06:07 622

Сьогодні перед агровиробниками постає все більше викликів, господарську діяльність доводиться вести щоразу в складніших погодно-кліматичних умовах. Наша планета перебуває в стані активних глобальних змін клімату, не обійшли вони й Україну, де помірно-континентальний клімат змінюється на різко континентальний.

Останні роки доводиться переживати накладання трьох видів посух — гідрологічної, ґрунтової та атмосферної. Також для Центрального й Західного Лісостепу звичним явищем стали потужні градобої, нехарактерні для даної території. Не варто забувати про епіфітотії хвороб і міграцію шкідників із півдня, а також їх мутацію в циклах розвитку. Сумарно всі ці фактори примушують шукати вихід. І він, зокрема, в сучасній селекції та виборі найбільш оптимальних рішень для вирощування тих чи інших культур.

В осінню посівну компанія Vitagro Partner пропонувала своїм партнерам сорти нового покоління європейської селекції пшениці озимої від ТМ Semelita. Зокрема для Західного регіону популярним був наш топовий високоврожайний сорт Франц з високими хлібопекарськими якостями, високорослий надпосухостійкий сорт Турандот з потужною кореневою системою, а також ранньостиглий сорт інтенсивного типу Юлія. Актуальним був і німецький сорт Практік, адаптивний до наших умов, а також сорт Мескаль компанії «Лімагрейн», який йде на заміну сорту Колонія.

До речі, американську Колонію також не варто списувати з рахунків. Цікавий німецький сорт Ребелл, який має невеликий колос, але може формувати до 9 продуктивних стебел. Великі перспективи мають високоадаптивний сорт Реформ компанії RAGT, а також Ріверо, який за рахунок ректоїдного розміщення листків менше випаровує вологу і добре освітлюється сонцем, що сприяє кращому фотосинтезу.

Для більш посушливих регіонів Східної України в компанії Vitagro Partner пропонують вітчизняні сорти Селекційно-генетичного інституту Нота, Ліга Одеська та Перепілка, що є стійкими до екстремально посушливих умов.

Програма спільного вирощування

Партнерський проєкт компанії Vitagro Partner «Програма спільного вирощування» (ПСВ) став унікальним рішенням та підтримкою для агровиробників. Агроном-консультант компанії здійснює виїзд до клієнта-партнера, проводить обстеження поля, аналізує місцеві ґрунтово-кліматичні умови, матеріально-технічну базу господарства. На основі отриманих висновків підбирається сорт, система захисту культури, рекомендується удобрення, регламент проведення робіт. Далі господарству надається насіння сорту власної торгової марки Semelita, засоби захисту рослин Bayton, мікродобрива Energreen. До речі, наші консультанти озброєні мобільними лабораторіями листкової діагностики, тому система удобрення коригується під час вегетації.

Проте найголовнішою перевагою такої співпраці є агрономічний супровід партнера протягом усього періоду вирощування, адже погодні виклики, спалахи хвороб, шкідників вносять свої корективи в систему догляду за культурами, тому консультативний супровід є «червоною ниткою» співпраці.

Компанія Vitagro Partner веде ПСВ по всіх регіонах України та має 13 представництв у Волинській, Львівській, Тернопільській, Хмельницькій, Житомирській, Вінницькій, Київській, Чернігівській, Сумській, Полтавській, Черкаській, Кіровоградській та Харківській областях за 10-ма основними сільськогосподарськими культурами. На теренах Центрально-Західної України компанія напрацювала позитивну історію багаторічної співпраці з багатьма сільськогосподарськими виробникам, тепер завойовуємо довіру північних і східних регіонів. Зокрема, тільки в поточному році ПСВ було закладено на площі більше 11000 га.


Микола Сучек, начальник відділу насінництва, старший науковий консультант компанії Vitagro Partner


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги