logo

Спецпроекти

Аграрний лайфхак // Позакореневе підживлення на посівах кукурудзи

Аграрний лайфхак // Позакореневе підживлення на посівах кукурудзи

Спецпроекти 18 червня 2020. 06:27 2602

Кукурудза, внаслідок особливостей росту та розвитку, потребує особливих вимог до забезпечення поживними речовинами. На початковому періоді (до утворення першого надземного міжвузля) кукурудза росте дуже повільно, крім того, відчувається стресова дія гербіцидного внесення на молоді рослини.

Споживання поживних речовин молодою ще слаборозвиненою кореневою системою невисоке, внесене під оранку основне добриво ще недоступне, а отримати в повному обсязі поживні речовини з добрив, які вносились при посіві, молода рослина кукурудзи не в змозі. Нестача елементів живлення у період від появи сходів до 7-9 листка є досить критичною, оскільки саме в цей період формуєтся стебло, коренева система та генеративні органи, які формують майбутній урожай. Проведення ефективного листового підживлення в цей період — життєво важливий для кукурудзи захід. 

Інтенсивний ріст та споживання поживних речовин рослиною починається від фази 7-9 листків, досягнувши максимуму до моменту викидання волоті. В цей період кукурудза може засвоювати поживні речовини з глибоких шарів ґрунту до 1,2-1,5 м, використовуючи добрива, які були внесені восени.

Виходячи із зазначених етапів розвитку кукурудзи та з урахуванням вимог живлення компанія LNZ Group має ексклюзивно розроблене органо-мінеральне добриво Стример МММ.

Стример МММ забезпечує рослини основними поживними речовинами, необхідними для оптимального росту та розвитку. До складу мікродобрива входять макро- та мікроелементи в хелатних та інших легкодоступних формах, які сприймаються рослинами як частина власної структури.

Хелатуючим агентом виступає етідронова кислота, яка регулює рух води в клітинах та зменшує утворення в них нерозчинних сполук.

Етідронова кислота — органічна сполука, до складу якої входить легкодоступний фосфор. Це виключає утворення неводорозчинних фосфатів металів. В основному проводять одноразове підживлення у фазу 3–5 листків. Від наявності елементів живлення, особливо фосфору, залежить кількість качанів на рослині та зерен на них.

*Ознаки дефіциту фосфору
*Ознаки дефіциту фосфору

Склад Стример МММ, норма 1-2 л/га

NH2

≥ 40 г /л

NH4

≥ 28 г /л

NO3

≥ 70 г /л

P2O5

22 г /л

K2O

44 г /л

SO3

36 г /л

Fe

6,3 г /л

Zn

8 г /л

Mn

5,8 г /л

B

6 г /л

Co

0,04 г /л

Mo

0,12 г /л

Стример МММ має потужний фізіологічний вплив на рослину, який:

  • компенсує нестачу поживних речовин з ґрунту в період несприятливих умов росту, коли потреби рослин перевищують поглинальну здатність кореневої системи;
  • стимулює засвоєння рослинами поживних речовин із ґрунту;.
  • підвищує стійкість рослин до хвороб та стресових умов на 30%;
  • сприяє підвищенню врожайності культури та покращує якість продукції.

У фазу 7–8 листків кукурудза дуже добре реагує на листкове підживлення мікроелементами (магнієм, цинком, марганцем, залізом), і саме у цей період за рахунок їх застосування покращується озерненість качана та якість продукції.

Виніс елементів живлення з ґрунту зерновою кукурудзою

*Джерело: INRA Bordeaux
*Джерело: INRA Bordeaux

Цинк (Zn). Інтенсивність поглинання цинку рослинами з ґрунту залежить від його кислотності — на нейтральних і лужних ґрунтах вона незначна. У таких ґрунтах, а також при рясному підживленні фосфором цинк сильно зв'язується у верхніх горизонтах, в результаті чого може відбуватися цинкове голодування, особливо у культур із глибоким розташуванням коренів (кукурудза), куди цинк не потрапляє.

Зменшення при цьому кількості засвоюваного цинку в ґрунті пояснюється утворенням важкорозчинних фосфатів цього елемента.

Дефіцит цинку знижує поглинання амонійного азоту. При нестачі цинку в рослинах знижується накопичення цукрів, збільшується кількість органічних кислот, порушується синтез білка, при цьому зростає вміст небілкових форм азоту — амідів і нітратів.

*Ознаки дефіциту цинку
*Ознаки дефіциту цинку

Стример ZN — препарат, який ефективно ліквідує дефіцит цинку в рослинах. Добриво містить високу концентрацію іонів цинку, що забезпечує зменшення його доз внесення, а отже і витрати на гектар.

Склад Стример ZN, норма 1-2 л/га

Zn

120 г /л

S

144 г /л

N

28 г /л

Стример ZN має потужний фізіологічний вплив на рослину, який:

  • посилює розвиток репродуктивних органів;
  • сприяє інтенсивному проростанню пилку, покращує якість запилення квіток;
  • підвищує активність ферментів, активізує білковий і фосфорний обмін;
  • викликає інтенсивне засвоєння рослиною вологи з ґрунту;

Отже, застосування листкових  підживлень високоякісними мікроелементними добривами від LNZ забезпечує значне підвищення урожайності як кукурудзи, так і інших культур, навіть у малосприятливих умовах.

AgroPortal.ua за матеріалами агрономічної служби LNZ Group


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги