logo

Weekend

З Різдвом Христовим! Не втрачайте індивідуальність, будьте білими воронами! Джерело фото: Коліжанка

З Різдвом Христовим! Не втрачайте індивідуальність, будьте білими воронами!

Weekend 07 січня 2019. 06:26 1510

У розпал сезону до органічного фермера-інноватора з Вінниччини Олексія Дона їдуть за підказками аграрії з усього регіону. Але він не тільки сучасний агроном-консультант. Він — священик у церкві, куди ходили ще його діди і батьки. Ми звернулися до панотця напередодні світлого свята Різдва. Отримали благословення і надзвичайно актуальні поради.

«Усім хочеться отримати благословення Боже. А воно приходить до того, хто просить: просто щиро моліться, — говорить батюшка Дон. — Не бійтеся починати нове, будьте рішучими. Це ж елементарно: шукайте — і вам буде дано, стукайте — і вам відкриють. З цього все починається. Перед початком кожної своєї справи щиро зверніться до Бога. І будете почутими».

Священик-фермер Дон принципово веде органічне, науково вивірене, не схоже на типове господарство. Досягає суттєвих успіхів. До нього часто звертаються навіть великі агрохолдинги, втілюючи надсучасні технології. 

Питаємо: у чому ця духовна і професійна людина бачить майбутнє українського села?

«Докорінна проблема — відвернути молодих, юних людей від трафаретності, якої вони, зокрема, набувають з гаджетів, де пропадають постійно, — міркує священик. — Це велика інформаційна небезпека. Бо діти нас не чують. Спробуйте достукатися до своїх дітей. До них повинна прийти цікавість, інтерес шукати глибинні істини, сенси.  

Натомість нам нав’язується полегшене споживання усього готового. Дуже малий відсоток людей шукає глибину. Знаю, так світ влаштований, але треба, щоби їх ставало більше.

Перед святом бажаю шукати глибину. Не ковтати пережовану кимось інформацію. Критично аналізувати її: а чи справді це потрібно саме мені, а чи більш вигідно комусь?

Краще будьте білими воронами. Формуйте свій особистісний, власний шлях. Тому що кожен до Бога мусить іти власною дорогою. Немає загального, уніфікованого шляху. Кожна людина — неповторна. Господь створив кожного таким, якого досі не було і вже ніколи не буде.

Усвідомте самі й допоможіть своїм близьким усвідомити і реалізувати свою неповторність. Хай би там як світ не хотів підгребти всіх під один гребінець! То нам однакові галстуки навішували, то зірочки, то думати однаково змушували. Ні! У нас велике покликання — кожному по-своєму іти до Бога.

А якщо когось мавпуватимемо — то буде лише копія. Хай навіть гарна, але тільки копія. Реалізувати повноту Любові, Гармонії та Краси можна тільки через вільну, непридушену індивідуальність».

«Ми такі ж різні внутрішньо, як і зовні, — веде священик. — І щоби знайти свою дорогу, треба розвивати свою несхожість».

А ще батюшка Дон дав передріздвяний рецепт, як рятуватися від депресій.

«Люди, які не шукають глибинного смислу, врешті опиняються перед страхом смерті. Що далі? Купа золота — а немає радості, оптимізму, наповненості. Навіщо тоді мільйони, якщо сум охоплює? Життя втрачає сенс. Наповнюйте своє життя сенсом. Пошуками духовного, величного. Тоді прийде оптимізм. Через наповненість кожної окремої людини царство Боже прийде саме собою. Нехай кожен реалізує своє призначення.

Радості духовної і миру вашим сім’ям у світле свято Різдва!» — бажає сучасний фермер і священик Олексій Дон.


Ірина Садова, AgroPortal.ua


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги