logo

Розслідування

Влада тимчасових: Чому ДПЗКУ постійно штормить і коли наступить штиль? Джерело фото: AgroPortal.ua

Влада тимчасових: Чому ДПЗКУ постійно штормить і коли наступить штиль?

Розслідування 26 квітня 2018. 07:00 8778

Керівники в ДПЗКУ змінюються надто часто. Проте від перестановки доданків сума, самі розумієте, яка виходить — державне підприємство збиткове, а кардинальних змін на горизонті не видно.

Більше того, компанія постійно перебуває в зоні конфлікту між різними групами та інтересами впливу. Наразі на завершальному етапі знаходиться конкурс на керівника ДПЗКУ. Проте робота номінаційного комітету блокується, і призначення нового керівника корпорації, як і «Укрспирту», відкладається.

У той час, коли подальша доля компанії лишається невизначеною, держпідприємство має розгалужену елеваторну мережу, 55 філій, займається переробкою зерна, виконує експортні контракти. Їй також належать два портові термінали в Одесі та Миколаєві. Фонд держмайна неодноразово заявляв про необхідність її приватизації. Проте найбільш цікавою вона є лише для свого китайського партнера — корпорації ССЕС. Вартість компанії, зважаючи на неймовірні збитки та постійні корупційні скандали, навряд чи буде високою. Крім того, треба зважати на невиконання зобов’язань щодо кредиту перед китайською стороною, про що неодноразово повідомляли ЗМІ в попередні періоди. За 9 місяців 2017 року корпорація отримала 567,15 млн грн збитків.

Погодьтесь, це нонсенс — збитковий державний зернотрейдер (збитки за роки роботи досягають близько 10 млрд грн). Приватні компанії не мають «дармових» державних елеваторів і портових терміналів, але при цьому надзвичайно прибуткові і рентабельні. «З точки зору ефективності бізнесу, думаю, в ДПЗКУ є великі проблеми. Я не є прихильником держави в ролі власника — вважаю її неефективною», — ділиться своїми роздумами керівник аналітичного департаменту ProAgro Information Company Марія Колесник.

Легендарна корупція

Наразі відомо лише про неймовірну кількість кримінальних справ проти колишніх чиновників ДПЗКУ, яких звинувачують у розкраданні державних коштів.

«Історично ДПЗКУ застрягла в скандалах і корупції, це негативно впливає на імідж країни та галузі. Активи потрібно продати, компанію закрити, а винних у розкраданні коштів притягнути до кри