Унікальні силосні гібриди відкривають нові можливості для молочного тваринництва

13 травня 2020, 06:29 3935

Відома якісною продукцією з козячого молока торгова марка Zinka завоювала довіру споживачів завдяки молочним продуктам найвищого ґатунку, постійному пошуку нових рішень та вдосконаленню виробництва. Цього року в ФГ «Тетяна 2011», яке випускає продукцію під ТМ Zinka, новий етап — використання в раціоні кіз силосних гібридів кукурудзи UNIVERSEED від компанії LNZ Group.

Для забезпечення кормової бази для годівлі 2,5 тис. кіз, які утримуються у ФГ «Тетяна 2011», господарство вирощує силосну кукурудзу на 40 га.

За словами засновника ФГ «Тетяна 2011» та ТМ Zinka Василя Цвика, якість корму має важливе значення для молочного тваринництва, оскільки впливає на потенціал виробництва молока.

«В раціоні наших кіз силос складає близько 60% з нормою розрахунку 3,4 кг на 1 голову. Тому для господарства дуже важливо, щоб сам силос був якісним, а процес силосування та зберігання — заощадливим. Нашим вимогам цілком відповідають силосні гібриди UNIVERSEED. Ми отримуємо набагато кращий за якістю силос, ніж з інших гібридів, які ми використовували раніше. Саме ці гібриди найкраще підходять для отримання високоякісної сухої маси з максимальним урожаєм зерна та найкращою засвоюваністю клітковини. Маємо ідеальне співвідношення зеленої маси і зерна, а більше зерна — це означає більш поживний корм і більше молока», — зазначає Василь Цвик.

Як розповідає представник бренду UNIVERSEED, менеджер із розвитку агротехнологій центрального регіону LNZ Group Олексій Савчук, силосні гібриди кукурудзи вивели, щоб отримати силос з ідеальними властивостями та збільшити прибуток від молочної продукції за рахунок скорочення витрат на корм.

«Характеристики ідеального силосного гібрида мають повністю відрізнятися від характеристик зернового. Урожай цього типу має вирізнятися високим загальним вмістом засвоюваногокрохмалю  та клітковини, довшим періодом жнив, протягом  якого рослини підтримуютьпотрібний рівень вологості, достатнім рівнем цукру, що забезпечує ферментацію, і відносно низькою тривалістю силосування, щоб мати змогу заощадити на зберіганні та зменшити втратусухої маси. Крім того, силосний гібрид кукурудзи, що вводиться до повнораціонної суміші длятварин молочного напряму, має бути високоякісним і легко засвоюватися, добре пережовуватися та сприяти швидкому виробленню високоякісного молока», — зазначає Олексій Савчук.

За словами Василя Цвика, ще одна перевага силосних гібридів UNIVERSEED над іншими полягає в наявності значно більшої кількості листків та висоті рослини, яка може сягати до 4 метрів.

Фото: Facebook // Василь Цвик
Фото: Facebook // Василь Цвик

«Силосні гібриди мають 8-13 листків над качаном, а це на 70% більше листкової поверхні над качаном, ніж у зернових гібридів, і відповідно загальна листкова поверхня на 40% більша.Також ці гібриди мають структуру з високим заляганням першого листка, що дає змогу залишати стебло на рівні 50 см без втрати листової поверхні та при цьому менше насичувати силос соломою», — розповідає Василь Цвик.
Він підкреслює, що використовуючи в годівлі кіз чистий, якісний силос із високим ступенем перетравлення та поживності можна значно збільшити молочну продуктивністьтварин.

«В козівництві для підвищення продуктивності важливе збільшення поїдання тваринами грубих кормів. Це можливо зробити, якщо силос буде смачним, з потрібною зволоженістю. До того ж використання якісного силосу допомагає у виробництві молока однорідного смаку, що дуже важливо при подальшому виробництві молочної продукції», — зазначає Василь Цвик.

Заступник голови господарства «Тетяна 2011» з агрономічних питань Олександр Сивогорло розповідає, що ексклюзивні силосні гібриди кукурудзи від LNZ Group мають відмінні агротехнологічні властивості для молочної галузі.

«Вже другий рік поспіль вирощуватимемо силосну кукурудзу бренду UNIVERSEED. Минулого року вперше посіяли силосні гібриди і отримали гарний результат — гібрид S3909 забезпечив урожайність на рівні 70 т/га, стійкість до хвороб та вилягання, фізико-хімічні властивості зерна виявились ідеальними для приготування силосу», — зазначає Олександр Сивогорло.

За його словами, для отримання на виході дійсно якісного силосу кукурудза має відповідати певним критеріям: найбільша кількість листя кукурудзи має розташовуватися над качаном, сам качан повинен бути великим за розміром і мати потрібний вихід зерна до маси.


Також Олександр Сивогорло розповів, що силосні гібриди UNIVERSEED не потребують якихось особливих чи додаткових агротехнологічних заходів. Цього року в господарстві відмовилися від ґрунтових гербіцидів, натомість посіви силосної кукурудзи оброблять системними післясходовими препаратами бренду DEFENDA.

Отож, силосні гібриди від UNIVERSEED спеціально розроблені для господарств, які професійно займаються тваринництвом молочного напрямку. Гібрид кукурудзи типу Leafy (з високою облиствленістю рослин) або Leafy-Floury (облиствлені з борошнистим ендоспермом зерна) забезпечать високу врожайність і якість кормів. Це в свою чергу дозволить господарству покращити стан здоров’я тварин, збільшити прирости, кількість і якість молока і, зрозуміло, підвищить прибутковість. 


Людмила Лебідь, AgroPortal.ua