Неймовірні села України 2020: Головчинці, Хмельницька область

16 січня 2021, 06:00 8540

Головчинці розділені річкою Південний Буг на дві частини. З обох боків села знаходяться ліси, які вже давно стали улюбленим місцем для відпочинку туристів: хтось приїздить порибалити, хтось — позбирати гриби та ягоди, а комусь до душі прогулюватися серед розвалин старовинного замку Ракочі.

За радянських часів навкруги села в лісах ще розміщувались 8 оздоровчих дитячих таборів. Нині діючих залишилося лише 2.
 
По обидва боки Головчинців б’ють два цілющих джерела. Одне з них назване на честь преподобного Онуфрія, біля якого знаходиться Головчинецький жіночий монастир.
 
«Той, хто хоч раз побував тут, погодиться, що місце справді унікальне. Тиха обитель із давньою історією, розташована на самісінькому березі Південного Бугу, відома серед паломників своєю святинею — джерелом преподобного Онуфрія, до якого щороку приходять тисячі паломників у пошуках зцілення. В обителі є дві купальні — літня відкрита та закрита, де можна зануритися в цілющу воду і в холодну пору року», — розповідає староста села Петро Шуляк.
 
У 2018 році село стало частиною Меджибізької ОТГ. За словами місцевих жителів, за останні роки у Головчинцях вдалося здійснити реконструкцію водогону, що дозволило під’єднати до нього майже всі оселі в селі. Також було проведено капітальні ремонти опалення у школі та дошкільному навчальному закладі «Ромашка», зроблено поточний ремонт дорожнього покриття всіх вулиць села та під'їзної дороги до Головчинців та реконструкцію вуличного освітлення.
 
«Неабиякою проблемою для нас є працевлаштування жителів села, особливо людей передпенсійного віку. Саме тому ми дуже хочемо започаткувати кооператив, який дасть можливість створити робочі місця не лише для наших селян, а й інших людей, які хочуть отримати додатковий заробіток», — зазначає староста села.

На конкурс «Неймовірні села України 2020» громада села подала бізнес-проєкт із виробництва лікарських зборів та чаїв. Основна його ціль — створити продукт, який сприятиме омолодженню організму, виводитиме токсини, лікуватиме хронічні захворювання, допомогатиме в схудненні.
 
«Оскільки Головчинці — село, яке має потенціал у вирощуванні екологічної продукції через оточення лісовими масивами, а місцеві жителі мають проблеми зі збутом надлишків фруктів, овочів і трав, то даний проєкт зможе не лише підтримати бізнес на селі, а й створити унікальний продукт», — додає Шуляк.
 
Наразі вже ведуться переговори щодо співпраці з аграрними фірмами та заводами, які закуповують лікарські трави.
 
Для реалізації даного проєкту потрібно 360 тис. грн, але планується почати з грантових коштів на придбання обладнання у сумі 100 тис. грн, а саме: купити інфрачервону сушильну камеру для промислового сушіння лікарських рослин, деревини та ягід, прилад для нарізання, ящики для зберігання і обробки рослин, пакувальні мішки.