logo

Конкурс

Неймовірні села України 2019: журнал Agroexpert дарує сільським бібліотекам річну передплату

Неймовірні села України 2019: журнал Agroexpert дарує сільським бібліотекам річну передплату

Конкурс 24 травня 2019. 06:00 1417

Журнал Agroexpert уже другий рік поспіль підтримує проведення конкурсу «Неймовірні села України». Редакція AgroPortal.ua поспілкувалася з директором видання Ольгою Сидоренко про конкурс і його підтримку.

 Джерело фото: з особистого архіву Ольги Сидоренко

Agroexpert підтримує практично всі проекти AgroPortal.ua, в тому числі й конкурс «Неймовірні села України». Наскільки зараз важливо підтримувати розвиток сільських територій?

Ольга Сидоренко: Журнал Agroexpert із задоволенням підтримує цікаві проекти AgroРortal.ua не лише через їхню оригінальність, адже всі вони обов’язково несуть у собі певну соціальну функцію. Конкурс «Неймовірні села України» зворушив серця і душі сільських жителів, змусив задуматися над тим, як зробити рідне село ще кращим, енергоефективнішим, привабливішим для туристів тощо. А процес голосування онлайн об’єднав, спонукав згадати про однокласників та сусідів, односельців, які живуть і працюють за кордоном, і долучити їх до справ громади знову.

Ви, як аграрне видання, багато подорожуєте селами. Наскільки вони трансформувалися за останні 5-10 років?

Ольга Сидоренко: Аграрні журналісти багато подорожують, тож можемо сказати з упевненістю, що українське село змінюється, оживає, стає знову привабливим. Якщо раніше все трималося на місцевих підприємцях, фермерах зокрема, то нині активність жителів громади теж грає неабияку роль. Якщо ж обрали активного голову, який шукає спонсорів, гранти, бере участь у різноманітних конкурсах, залучає до цього місцеву молодь, то можна вважати, що у громади перспективне майбутнє.

На вашу думку, децентралізація — ключ до вирішення проблем села?

Ольга Сидоренко: Процес децентралізації та об’єднання сільських територій у громади непростий і не завжди вдалий. Адже декому стало важче добиратися до держінстанцій, щоб отримати довідку, вже не кажучи про медичну допомогу. Проте, з іншого боку, в руках громад опинилася більша кількість грошей, акумульованих від податків у місцеві бюджети, а це вже більша можливість розвивати сільські території: будувати та відновлювати об’єкти дозвілля, інфраструктури, школи, садочки.

Що отримають учасники конкурсу від Agroexpert?

Ольга Сидоренко: Партнери конкурсу «Неймовірні села України 2019» підтримують учасників і переможців грошовими призами, а редакція Agroexpert традиційно подарує селам-фіналістам, а саме їхнім місцевим бібліотекам, річну передплату на практичний журнал, а переможцеві — ще й набір розумних книжок. Упевнені, що конкурс є серйозним поштовхом у розвитку українського села та агробізнесу зокрема.


Подати заявку на конкурс і показати неймовірність свого села можна тут


Для довідки: журнал Agroexpert входить до родини австрійського видавництва, яке вже понад сто років видає журнал для фермерів Landwirt. За зразком колег, журнал вже десятий рік працює для українських аграріїв, забезпечуючи їх практичною інформацією щодо сучасних вітчизняних і закордонних технологій успішного вирощування сільськогосподарських культур, догляду, годівлі та відтворення високопродуктивної худоби, огляду ринкових тенденцій, цінових показників.


Іванна Панасюк, AgroPortal.ua


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги