logo

Конкурс

Неймовірні села України 2019: Посольство Королівства Нідерланди допоможе в озелененні одного із сіл Джерело фото: Посольство Королівства Нідерланди

Неймовірні села України 2019: Посольство Королівства Нідерланди допоможе в озелененні одного із сіл

Конкурс 13 червня 2019. 07:00 2673

Цього року Посольство Королівства Нідерланди вдруге підтримає Всеукраїнський конкурс «Неймовірні села України». AgroPortal.ua поспілкувався із радником з питань сільського господарства Посольства Королівства Нідерланди в Україні Каролін Спаанс про конкурс та розвиток українських сільських територій.

В минулому році Посольство Королівства Нідерланди в Україні вперше підтримало конкурс «Неймовірні села України». Чи задоволені ви результатами конкурсу?

Каролін Спаанс: Результат насправді перевершив всі наші очікування, і все завдяки неймовірним, активним і відданим людям с. Невицького, що на Закарпатті (в минулому році саме с. Невицьке отримало в подарунок від Посольства Королівства Нідерланди в Україні клумбу з тюльпанами, яка зробила село ще більш привабливим. — Прим. авт.). Вперше ми відвідали Невицьке у вересні 2018 року, і саме тоді власне побачили ділянку землі, яка планувалась під висадження квітів для збільшення вже наявного туристичного потенціалу, адже в селі знаходиться старовинний Невицький замок.

Разом із активними мешканцями Невицького ми взяли участь у посадці тюльпанів восени. Коли ж ми повернулися навесні цього року, то були вражені тим, що зробила громада села власними силами. Клумба з тюльпанами не лише була ідеально доглянута, біля неї було створено живий фотожурнал із вітряком та голландськими черевиками, біля якого всі відвідувачі зупинялися і робили селфі, оприлюднюючи фото у своїх соціальних мережах. Для мене було вражаюче бачити, як невеликий внесок у розвиток села втілився с такий масштабний та яскравий проект.

В цьому році Посольство Нідерландів знову вирішило підтримати ініціативу AgroPortal.ua. Що отримає село-переможець у вашій номінації?

Каролін Спаанс: Цього року ми надамо можливість одному із учасників конкурсу озеленити своє село, адже наявність зелених насаджень забезпечує не лише здорове оточення для населення, але й створює позитивний інвестиційний імідж села. Підтримавши створення зеленої зони, ми хочемо зробити свій внесок у розвиток одного з сіл-учасників конкурсу «Неймовірні села України 2019».

Які ваші очікування від конкурсантів цього року?

Каролін Спаанс: Я сподіваюся, що творчі бізнес-плани громад не тільки підвищать туристичну привабливість їхніх сіл, а й згуртують однодумців та, що особливо важливо, залучать до проектів молодь, яка проживає в селі. Життєздатність сільської місцевості та процвітаюча регіональна економіка мають важливе значення для всіх, а особливо для аграрного сектору, який забезпечує продуктами харчування як містян, так і жителів сіл.

Який досвід сільського туризму Україна може перейняти в Нідерландів?

Каролін Спаанс: У Нідерландах ми бачимо, що більшість фермерів беруть участь у так званому багатофункціональному сільському господарстві: приймаючи туристів на фермах, влаштовуючи дні відкритих дверей, для того щоб містяни могли побачити, як виробляється їжа, яку вони споживають. Такі тури на ферми виконують важливу соціальну функцію і, крім того, вони дуже корисні для здоров’я. Ці поєднання можуть бути дуже цікавими. І ще мене тішить, що в Нідерландах ми можемо взяти велосипеди та їздити спеціально розробленими маршрутами. Це створює комфортні умови для того, щоб насолодитися природою.

На вашу думку, яка особливість українського села і туризму?

Каролін Спаанс: За межами Києва туристична Україна поки що не дуже відома в Західній Європі. І це прикро, адже країна настільки різноманітна — гори, степи, море і багато прихованих «родзинок», таких як замки, старі поля битв і красива природа. Це те, що мене вражало останні три роки, незалежно від того, куди я їду, адже коли дороги стають гіршими, краєвиди стають ще кращими. Але інколи знайти такі місця складно, тож гадаю, що популяризація історичних та природних об'єктів, які знаходяться в селах або на їхніх околицях, могла б змінити ситуацію.


Іванна Панасюк, AgroPortal.ua


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги