Неймовірні села України 2018: представник села-переможця поїде до Німеччини

05 травня 2018, 06:29 6301

Проект «Німецько-український агрополітичний діалог» вже другий рік поспіль підтримує проведення конкурсу «Неймовірні села України». Редакція AgroPortal.ua поговорила з керівником проекту Фолькером Зассе про конкурс і про його підтримку.

Чому ви вирішили знову підтримати конкурс?

Фолькер Зассе: В минулому році у нас вже був позитивний досвід співпраці. Ми побачили по реакції голови села-переможця, який поїхав у надану нами поїздку, що йому це було дійсно корисно. Ми побачили, що участь у конкурсі й у нашій поїздці мотивує інших також зробити щось на благо свого села, таким чином ми зможемо внести свій позитивний внесок у розвиток українського села.

«N.B.!» Як неймовірне село України німецький досвід переймало

Яким чином у цьому році ви будете сприяти проведенню конкурсу?

Фолькер Зассе: В якості призу ми надамо представнику адміністрації села-переможця можливість взяти участь в одній із наших спеціалізованих поїздок, яка буде проходити в Німеччині.

Що отримає учасник від поїздки?

Фолькер Зассе: Він отримає можливість ознайомитися з німецьким досвідом, відвідати німецькі організації, які працюють в галузі аграрної політики, сільського господарства та розвитку сільської місцевості, взяти участь у культурній програмі. Крім бажання, від представника села нічого не потрібно, всі витрати, пов'язані з цією поїздкою, бере на себе наш проект.

Чим конкурс корисний для самих сіл?

Фолькер Зассе: Села починають дивитися на себе зі сторони. Вони починають шукати в собі щось, що на перший погляд може бути чимось буденним, а зараз це потрібно розглянути з точки зору інтересу оточуючих. Позитивний ефект буде вже помітний від власних докладених зусиль.

Яким ви бачите подальший розвиток українського села та українських сільських територій?

Фолькер Зассе: Українські сільські території знаходяться в процесі активного розвитку, на жаль, не завжди в позитивний бік, що стосується інфраструктури, соціального життя і т.д. Міністерство аграрної політики і продовольства робить певні кроки для їх підтримки, і я сподіваюся, що при цьому буде використовуватися європейський досвід, який ми надаємо.

На мій погляд, кінцева ідея розвитку сільських територій повинна зводитися до того, щоб життя в селі було нічим не гірше за життя у великих містах, тоді ми досягнемо балансу, і люди не будуть мігрувати.

Українське село — це частина української культури, навіть якщо зараз ми говоримо не про аграрну сферу: по тому, які села представляють свої заявки, ми бачимо, що у них є щось своє, самобутнє, і ось це самобутнє теж має бути збережено.

Дякую за бесіду!

 

Для довідки: з січня 2006 року проект «Німецько-український агрополітичний діалог» надає підтримку політикам та законодавцям України з питань реформування аграрної політики та законодавства на основі принципів ринкової економіки, з огляду на досвід Німеччини та інших країн, а також рекомендації міжнародних організацій (ЄС, СОТ ).

Основними темами проекту є: дерегуляція аграрного сектору, в тому числі спрощення рамкових умов для торгівлі та залучення інвестицій; розвиток ефективної та прозорої системи управління земельним ринком; державна підтримка сталого розвитку аграрного сектору, зокрема розвиток ефективних структур господарювання, поліпшення аграрної освіти та науки, наближення стандартів якості та безпеки продукції до стандартів ЄС.

Проект здійснюється за підтримки Федерального міністерства продовольства та сільського господарства Німеччини.

 

Іванна Панасюк, AgroPortal.ua