Мої літні товариші — свині та бики

12 грудня 2016, 00:00 1998

У цьому році я проходив практику на підприємстві Hof Plumpe Gut Holsen. Це підприємство обирав не я, а «Німецький селянський союз», який проводив відбір з 7 аграрних вузів України й обрав 24 студента для проходження літньої практики.

Попередньо їхній представник запитував мене про вподобання, і я зазначив, що бажаю проходити практику на підприємстві, яке спеціалізується на вирощуванні биків та свиней на відгодівлю з використанням сучасної сільськогосподарської техніки.

На цьому підприємстві навички, які я здобув в університеті, знадобились мені в галузі тваринництва, а саме — технології відгодівлі й догляду за свинями та биками, принципи видалення гною з приміщень. Я дізнався, як ефективно використовувати продукти життєдіяльності тварин з користю для рослин і господарства, тобто про використання біогазових установок.

У галузі рослинництва багаж знань, отриманих в університеті, фактично не знадобився, за винятком агротехнологічних вимог, бо в Німеччині інший тип ґрунту та інша технологія вирощування сільськогосподарських культур.

Техніка, яку ми вивчали в університеті, не використовувалась на даному підприємстві, і це було досить великим недоліком, оскільки я не міг в повному обсязі експлуатувати та обслуговувати новітню сільськогосподарську техніку. Також я брав участь у внесенні органічних добрив, обприскуванні, збиранні та транспортуванні врожаю, контролю якості зерна, очищенні та сушці зернової маси великої вологості, культивації, сівбі та оранці.

Проблеми, які виникали під час практики, пов’язані з малим практичним досвідом. Наприклад, в Німеччині студенти вищих навчальних закладів навчаються за принципом: 1 день на тиждень вони вивчають новий матеріал, а інші 5 днів працюють на підприємствах. Як на мене, це доволі ефективно.

До університету я повернувся з багажем не тільки теоретичних знань, але і практичних.  Головне, що я взяв для себе, — це новітні технології утримання та вирощування свиней та биків на відгодівлю, технологія вирощування та догляду за такими сільськогосподарськими культурами, як озима пшениця, озимий ячмінь, тритикале та кукурудза на силос. Ці знання мені обов’язково знадобляться у подальшому навчанні та роботі.

Дмитро Логвиненко, 4-й курс, факультет механіко-технологічний, Таврійській державний агротехнологічний університет


Финал Всеукраинского конкурса «Лучшая аграрная практика 2016». Голосуем!