logo

Тваринництво

На Рівненщині відкрили першу сімейну молочну ферму

На Рівненщині відкрили першу сімейну молочну ферму

Тваринництво 08 грудня 2017. 15:57 8328

Кластер «Натуральне молоко» 29 листопада презентував першу сімейну молочну ферму у селі Стара Мощаниця Здолбунівського району у Рівненській області.

Про це говориться у повідомленні кластера.

«Ферма, яку ми сьогодні бачимо, — це сучасна молочна ферма з усіма технологіями, які використовують у світі. Ми запозичили цю ідею у канадського уряду. Переконані, що вона є успішною, і зробимо все можливе, щоб ідея була реалізована якнайкраще у Рівненській області». — заявив засновник кластеру «Натуральне молоко», голова правління благодійного фонду «Любіть Україну» Михайло Корилкевич.

Для функціонування сімейної молочної ферми «Відродження» збудовано новий корівник, придбано сучасне обладнання: доїльний апарат світового лідера обладнання для молочного тваринництва, холодильник німецького виробника об«ємом 700 літрів (це дозволить збирати молоко також з господарств інших селян).

Окремим важливим для реалізації проекту питанням є забезпечення сімейних ферм високопродуктивними коровами, яких на вільному ринку придбати складно та дорого.

Приміщення корівника, все обладнання, а також оснащення спеціальними килимками-підстилками для худоби, освітлювальними лампами, поїлками та вентиляторами власниці першої на Здолбунівщині сімейної молочної ферми Наталії Никончук допомогли придбати підприємства, що входять до кластеру «Натуральне молоко»: ПСП «Україна» та ТзОВ «Укрмілкінвест».

У сімейному господарстві Никончуків зараз є десять корів. Як запевнила начальник відділу тваринництва департаменту агропромислового розвитку Рівненської ОДА Мирослава Лук'янчук, ПСП «Україна» надало сімейній фермі дуже високопродуктивне поголів'я худоби. Воно має статус племінного репродуктора. Такі корови дають високі надої молока і високий вихід телят.

На придбання корів та інвентарю, необхідного для виробництва молока, інвестори надали приватному підприємцю Наталії Никончук кредит у сумі 166 тис. грн терміном на 4 роки під 15%.

Представники одного з найбільших в області виробників молока також здійснювали технологічний супровід у будівництві корівника, проводили кваліфіковані консультації, надавали практичну допомогу в роботі сімейної ферми.

За умовами реалізації проекту сімейних молочних ферм, ТзОВ «Укрмілкінвест» гарантує своїм партнерам збут молока на більш вигідних умовах, аніж зараз отримують селяни від молокозаводів, якщо будуть дотримані параметри якості молока. Компанія планує щоденно отримувати не менше 150-ти літрів молока від сімейної ферми.

У 2018 році Здолбунівськая районна рада на одну з найближчих сесій винесе питання про затвердження районної програми. Відповідно до програми, буде компенсовано частину кредитних коштів на такі фермерські господарства.

Як повідомив голова правління РОБФ «Любіть Україну» Михайло Корилкевич, до кінця 2017 року кластер «Натуральне молоко» планує відкрити ще одну сімейну молочну ферму у Здолбунівському районі. А наступного року — не менше 20-ти ферм по усій Рівненщині.


Для довідки: сімейна молочна ферма «Відродження» стала першою в межах реалізації великого проекту кластеру «Натуральне молоко»: створення та забезпечення діяльності сімейних молочних ферм у Рівненській області, відродження села та об»єднання родин. Проект реалізується за підтримки ТзОВ «Укрмілкінвест» і Рівненського обласного благодійного фонду «Любіть Україну», та передбачає створення не менше 20-ти сімейних молочних ферм до кінця 2018 року. Кластер «Натуральне молоко» планує створення кооперативів на базі сімейних молочних ферм. У 2018 році заплановано створити декілька кооперативів, які мають стати рушійною силою розвитку тваринництва на селі.


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги