logo

Тваринництво

У Раду подали законопроект про ветеринарну медицину Джерело фото: selo-exp.com

У Раду подали законопроект про ветеринарну медицину

Тваринництво 10 квітня 2020. 13:09 1010

Законопроект «Про ветеринарну медицину та благополуччя тварин» (№ 3318), який передбачає реформування ветеринарної медицини, а також сфери виробництва, реєстрації, обігу і застосування ветеринарних препаратів, зареєстровано 9 квітня у Верховній Раді України.

Як говориться у повідомленні Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, яке розробляло документ, у законопроекті враховано вимоги понад десяти актів Європейського Союзу, що створює законодавче підґрунтя для подальшої реалізації Угоди про асоціацію з ЄС.

Зокрема, проект закону передбачає врегулювати питання щодо: 

- застосування протимікробних препаратів, що запобігатиме поширенню антибіотикорезистентності серед тварин та покращить епізоотичну ситуації в Україні;

- благополуччя сільськогосподарських тварин і створення для них належних умов утримання і забою;

- реєстрації і обігу ветеринарних препаратів;

- зменшення кількості ветеринарних документів, що спростить умови господарської діяльності в галузі тваринництва;

- впровадження безстрокової реєстрації ветеринарних лікарських засобів;

- спрощення ввезення живих тварин на територію України у певних випадках;

-  застосування ризик орієнтованого підходу до планування і здійснення державного контролю тваринницьких потужностей;

- підвищення відповідальності за порушення законодавства у сфері ветеринарної медицини та благополуччя тварин;

- розвитку приватної ветеринарної медицини на селі тощо.

«Крім того, законопроектом пропонується видача відповідних ветеринарних документів і рецептів як в паперовій, так і в електронній формі. При цьому скорочується строк на прийняття рішення про видачу або відмову у видачі таких документів з одного місяця до одного дня», — йдеться у повідомленні.

Прийняття законопроекту, як вважають у міністерстві, сприятиме покращенню ветеринарно-санітарної та епізоотичної ситуації в Україні, підвищенню ефективності державного управління системою ветеринарної медицини, створенню кращих умов господарювання в галузі тваринництва, нарощенню українського експорту продукції тваринництва, а також опосередковано матиме позитивний вплив на здоров«я людей та створення нових робочих місць в галузях, пов«язаних з ветеринарною медициною.

«Крім того, реалізація цього законопроекту стане важливою передумовою сталого розвитку агропромислового комплексу, у тому числі тваринництва і харчової промисловості», — підсумували у МінРЕТС.


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги