logo

Тваринництво

Сезонне зниження цін на молоко перевищило очікування

Сезонне зниження цін на молоко перевищило очікування

Тваринництво 05 червня 2020. 11:31 1379

Ціни на молоко-сировину стабілізувались - вартість на всі три ґатунки не змінилися.

Про це йдеться у повідомленні аналітичного відділу Асоціації виробників молока.

Так, середня ціна на екстраґатунок залишилась на рівні 10,1 грн/кг, вищого  ґатунку — на позначці 9,57грн/кг, а першого — на рівні 8,92 грн/кг. Середньозважена ціна трьох гатунків складає 9,53 грн/кг.

Коливання цін на екстраґатунок у регіонах залишилося у попередніх діапазонах: західний — 9,50-9,80 грн/кг; східний — 9,7-9,90 грн/кг; північний — 9,80-10,15 грн/кг; південний — 9,7-10,30  грн/кг; центральний — 10,0-10,15 грн/кг.

Падіння середньозваженої ціни у травні, порівняно з лютим місяцем цього року, склало 6,7% (-71 коп). Разом з тим травнева ціна залишається на 5,5% вищою, ніж у травні минулого року.

«Сезонне зниження цін у поточному році виявилося більш масштабним, ніж це очікувалося на початку року, що було прямим наслідком карантинних обмежень та, відповідно, падіння попиту.

Наразі ж ціни знаходяться на рівнях підтримки та рухаються у «боковому коридорі» в очікуванні зміни тренду. Зростання цін у більшій мірі буде залежати від динаміки відновлення як внутрішнього, так світового попиту. Традиційно, зростання цін починається з липня, проте в умовах дефіциту сировини цей процес у поточному році може розпочатися раніше», — прогнозуют експерти.


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги