logo

Тваринництво

Потенціал росту цін на молоко вичерпаний

Потенціал росту цін на молоко вичерпаний

Тваринництво 31 серпня 2019. 11:51 1085

Темпи зростання цін на сире молоко в кінці серпня прогнозовано сповільнилися.

Про це заявив аналітик Асоціації виробників молока Володимир Андрієць, йдеться у повідомленні об»єднання.

«Особливо яскраво це продемонстрував екстраґатунок, який вважається індикаторним показником, бо є найбільш чутливим до ринкового балансу. Так, на момент дослідження він подорожчав на 7 коп. та зафіксований на рівні 10,2 грн/кг. За прогнозами потенціал росту даного ґатунку є вичерпаним, а така ціна в найближчий місяць вже є максимальною чи близькою до неї», — підкреслив він.

Вищий ґатунок подорожчав на 9 коп. і досяг 9,33 грн/кг. Найбільший потенціал зростання продемонстрував перший ґатунок, який подорожчав на 17 коп. — до 9,25 грн/кг. Інтенсивне його зростання, як правило, відбувається в пізніші терміни, а межі коливання обмежуються потенціалом росту екстраґатунку.  Різниця між екстраґатунком та вищим становить 89 коп., а між вищим і першим вона скоротилася до рекордно мінімальної у поточному році, і становить лише 8 коп. Середньозважена ціна досягла 9,54 грн/кг, що на 6 коп. вище, ніж на початку серпня.

«Протягом вересня очікується стабілізація цінової пропозиції та її рух у боковому коридорі. Разом з тим, в жовтні не виключається незначне зростання цін, проте такі події будуть залежати  вже від фактору послаблення курсу національної валюти та рівня експортної активності», — прогнозують експерти.


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги