logo

Тваринництво

Перший квартал року знову стає провальним для експорту курятини в ЄС

Перший квартал року знову стає провальним для експорту курятини в ЄС

Тваринництво 25 березня 2021. 10:31 2644

Другий рік поспіль для українських виробників м«яса птиці початок року є провальним в розрізі експортних відвантажень в ЄС.

Про це йдеться у повідомленні асоціації «Український клуб аграрного бізнесу».

Так, в кінці грудня — на початку січня в Україні виявляються випадки пташиного грипу та Європейський Союз вводить заборону на експорт м«яса птиці з України. Потім протягом певного часу розробляється зонування території України для визначення безпечних зон для відновлення торгівлі з країнами ЄС та процес налагоджується. В 2021 році відновлення постачання м«яса птиці відбулося з 20 березня.

«Середньомісячні обсяги експорту м«яса птиці в ЄС становлять близько 10 тис. т. Заборона експорту в даний регіон суттєво впливає на загальний експорт м«яса птиці з України, так як його частка в середньому становить 25-28% в натуральному виразі і не вдається повністю перенаправити вироблений обсяг в інші країни», — пояснює аналітик УКАБ Світлана Литвин.

Проте варто відзначити, що навіть з урахуванням відсутності поставок на початку року, за результатами 2020 року Україна продовжила займати третє місце серед експортерів в країни Європейського Союзу, що не входять до його складу, як і попередні 2 роки. За обсягами поставок Україна поступається лише Бразилії та Таїланду.


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги