logo

Тваринництво

Найбільший світовий споживач свинини поки недоступний для України

Найбільший світовий споживач свинини поки недоступний для України

Тваринництво 08 квітня 2021. 10:56 29224

Експорт свинини у 2021 р. показує позитивну динаміку протягом декількох місяців.

Про це йдеться у повідомленні асоціації «Український клуб аграрного бізнесу».

Так, за 3 місяці 2021 року Україна вже експортувала 1,07 тис. т  м'яса свиней — на 72% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Зокрема у березні було експортовано 592 т свинини, що у 2 рази більше, ніж в попередньому місяці. Експорт йде переважно в замороженому вигляді.

Основними імпортерами є: Гонконг — 169 т, Грузія — 136 т, ОАЕ — 98,5 т, Габон — 56 т. 

Як зазначають експерти, один з найбільших світових імпортерів свинини — Китай, поки залишається недосяжним для українських виробників свинини через санітарні бар'єри. Натомість збільшенням попиту на свинину в Китаї скористалися найбільші експортери — ЄС та США.

«І це на фоні того, що в США спостерігається скорочення кількості свиней. Звіт USDA показав, що станом на 1 березня поголів«я свиней зменшилося до 74,773 млн голів, що на 1,8% менше, ніж у тому ж періоді минулого року. Дана новина була неочікуваною, адже в останній раз схожий стрімкий спад спостерігався у 2014 році, коли галузь була в кризовому стані через поширення вірусу епідемічної діареї свиней», — нагадують в УКАБ.

Україна ж наразі стрімко збільшує поголів«я. За даними Держстату, станом на 1 березня 2021 року поголів'я свиней в Україні склало 5,85 млн голів, що на 2,7% більше ніж торік. При цьому, у промислових свинокомплексах налічується на 9,6% більше тварин, ніж минулого року.


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги