logo

Тваринництво

Ферма на Херсонщині подвоїть поголів'я альпійських кіз Джерело фото: agro-yug.com.ua

Ферма на Херсонщині подвоїть поголів'я альпійських кіз

Тваринництво 08 вересня 2019. 08:00 1436

ТОВ «Агробізнес» (Херсонська обл.) планує значно збільшити поголів'я альпійських кіз.

Про це повідомив директор з кадрів та побуту ТОВ «Агробізнес» Юрій Кудрявий, пише «АгроЮг».

Він зазначив,  що виведена більше 100 років тому у Швейцарії порода прекрасно прижилася на Херсонщині.

«Імунітет до виживання в неї дуже високий. В неї немає якихось агресивних замашок, які є в інших. Вона дуже дружелюбна, дає багато молока», — розповідає Кудрявий.

Загалом основний напрям діяльності підприємства — вирощування сільськогосподарських культур. Але в минулому році була побудована сучасна ферма, на якій на сьогоднішній день налічується 88 голів скоту, а починали тут із 43-х. Тобто, вже за рік роботи поголів'я збільшилось вдвічі. Вже на наступний рік працівники ферми прогнозують збільшення поголів'я і досягнення проектної потужності у 200 голів.

Кудрявий зазначає, що в перший окіт одна коза в середньому дає потомства дві голови, а вже пізніше — до 5 голів. Кількість молока в день, яку можна отримати від однієї кози, залежить від погодних і температурних умов і від кормової бази. Також ці показники можуть змінюватись у залежності від пори року і дати окоту. На період лактації кожна коза дає від 900 кг до 1,5 т молока.

Ферма повністю автоматизована і діяльність людини тут мінімальна — важливо лише підвести кіз до апарату і підключити до нього. Відразу після доїння молоко по трубах фільтрується і подається до танкерів-охолоджувачів на 400 л, де зберігається при температурі 4ºС. Устаткування передбачене на одночасне доїння 24-х голів.

У господарстві виготовляють молочні продукти із власного козиного і закупленого коров'ячого молока. Для діяльності в один рік асортимент дуже широкий: різноманітні тверді та м'які сири, бринзи, йогурти та сметана.

«Попереду у власників підприємства багато планів із розширення і нарощування обсягів виробництва, які вони в найближчий час збираються втілити в життя», — зазначають у компанії.


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги