logo

Україна

Земельний кадастр відкрили для судових виконавців та арбітражних керуючих

Земельний кадастр відкрили для судових виконавців та арбітражних керуючих

Україна 16 листопада 2020. 10:39 1455

Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру надасть доступ до своєї бази судовим виконавцям і арбітражним керуючим.

Про це повідомив голова Держгеокадастру Роман Лещенко, йдеться у повідомленні відомства.

За його словами, відсоток фактичного виконання судових рішень в Україні становить менш ніж 3%. У забезпеченні виконання судового рішення важлива роль відводиться виконавцям — і державним, і приватним, а також арбітражним керуючим. Представники цих дуже важливих юридичних професій можуть ефективно діяти лише тоді, коли вони мають можливість оперативно отримати інформацію про майно боржника.

«Хоч це вже кілька років передбачено законодавством, донедавна безпосереднього доступу до бази даних кадастру виконавці та арбітражні керуючі не мали, закон не виконувався. Більш того, у Держгеокадастрі існувала практика, за якою навіть адресні запити арбітражних керуючих про надання інформації з Державного земельного кадастру не задовольнялися, на них надавалися відписки.

Ми це змінили. Виконавці та арбітражні керуючі можуть отримати не лише інформацію з Державного земельного кадастру за окремими запитами, а й постійний доступ до відомостей Державного земельного кадастру», — наголосив Роман Лещенко.

Як зазначається, для отримання доступу до відомостей Державного земельного кадастру виконавцям та арбітражним керуючим необхідно звернутися до Держгеокадастру із заявою про надання доступу до відомостей кадастру за формою згідно з додатком 54 до Порядку ведення Державного земельного кадастру, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 17 жовтня 2012 р. № 1051.


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги