logo

Україна

В Україні створили Раду з національної інфраструктури геопросторових даних

В Україні створили Раду з національної інфраструктури геопросторових даних

Україна 04 листопада 2020. 09:14 1116

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України продовжує здійснювати кроки з імплементації земельної реформи.

Так, 3 листопада, відбулося перше засідання Ради з національної інфраструктури геопросторових даних, йдеться  у повідомленні міністерства.

На засіданні було затверджено персональний склад ради, зокрема, Головою ради визначено віце-прем»єр-міністра України — міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, його заступниками міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігоря Петрашка, заступника міністра Тараса Висоцького та голову Держгеокадастру Романа Лещенка. Іншими членами ради є представники центральних органів виконавчої влади, наукових установ, органів місцевого самоврядування та профільних установ.

Під час заходу було представлено основні положення проекту Порядку функціонування національної інфраструктури геопросторових даних та Концепцію створення національного геопорталу національної інфраструктури геопросторових даних.

«Впровадження закону  «Про Національну інфраструктуру геопросторових даних» є черговим кроком для запуску прозорої земельної реформи. Це дасть можливість об»єднати інформацію про різні об»єкти інфраструктури, мережі комунікацій та бази даних в одному місці. Дана система покликана навести лад в усіх реєстрах природних ресурсів України та надати кожному українцю, підприємцю та інвестору прозорий доступ про наші ресурси, їх використання та потенціал», — зазначив міністр Ігор Петрашко. 

Він додав, що такі системи вже існують в усіх країнах Європейського союзу. Створення цієї системи — вимога Директиви Європейського парламенту 2007/2/ЄС «Про створення Інфраструктури просторової інформації у Європейському співтоваристві» (INSPIRE).


Для довідки: закон «Про Національну інфраструктуру геопросторових даних» було прийнято у квітні 2020 року і у травні підписано Президентом України.


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги