logo

Україна

Україна добивається в СОТ вирівнювання умов агроторгівлі Джерело фото: rt.com

Україна добивається в СОТ вирівнювання умов агроторгівлі

Україна 27 травня 2021. 13:27 2048

Україна, Аргентина, Бразилія, Еквадор, Парагвай та Уругвай 25 травня 2021 року під час засідання спецсесії Комітету СОТ з питань сільського господарства представили на розгляд членів рамковий документ (JOB/AG/198), метою якого є започаткування переговорів задля досягнення суттєвого зменшення тарифних бар«єрів і поетапного покращення доступу до ринків сільськогосподарських товарів протягом 10 років, а також скорочення дисбалансу між рівнем зобов'язань членів СОТ.

Про це йдеться у повідомленні Міністерства економіки України.

«Покращення доступу до ринків сільськогосподарських товарів, без сумнівів, необхідно для забезпечення продовольчої безпеки та досягнення відповідних Цілей сталого розвитку. Ми впевнені, що представляємо збалансований підхід для подальшої лібералізації доступу до ринку та робимо свій внесок у мандат на продовження процесу реформ, які передбачено статтею 20 Угоди про сільське господарство», — наголосили співавтори, презентуючи документ.

Положення рамкового документу, зокрема, передбачають пропорційний внесок членів СОТ залежно від рівня їх зобов'язань та потенційного впливу на світові ринки.

Таким чином у документі враховано інтереси членів СОТ, зокрема й України, які вже зробили суттєві поступки в частині доступу до ринку і мають на меті скоротити наявний дисбаланс між рівнем зобов«язань членів організації.

У разі підтримки членами СОТ зазначеного документу, сформульовані в ньому принципи стануть основою для розроблення модальностей майбутніх переговорів із доступу до ринків сільськогосподарських товарів, пояснюють у міністерстві.

«Реформа правил торгівлі сільськогосподарськими товарами давно назріла. Вжиття значущих кроків щодо реформування правил торгівлі на 12-й Конференції міністрів СОТ стане частиною суттєвої реакції багатосторонньої торгової системи на глобальний вплив пандемії COVID-19, що зробить торгівлю сільськогосподарськими товарами більш передбачуваною та сприятиме просуванню продовольчої безпеки, забезпеченню засобів до існування та досягненню цілей розвитку сільського господарства», — зазначили співавтори заяви.


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги