logo

Україна

Рентабельність агровиробництва рекордно впала у 2019 році Джерело фото: stoptrumpwine.com

Рентабельність агровиробництва рекордно впала у 2019 році

Україна 30 січня 2020. 14:47 2041

Рівень рентабельності агровиробництва у сільськогосподарських підприємствах у 2019 р. може становити 7,6% у порівнянні з 22,8% у 2018 р. Це найменший з 2006 р. показник рентабельності виробництва сільгосппродукції.

Про це свідчать розрахунки Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», поінформував директор закладу, академік НААН Юрій Лупенко. 

За його словами, основними чинниками зменшення рентабельності стало падіння цін більшості основних видів сільськогосподарської продукції на фоні зростання собівартості її виробництва.

Торік ціни на зернові зменшилися проти 2018 року на 7,4%, соняшник — майже на 11%, ріпак — майже на 7%. Найбільше падіння цін відбулося по ячменю (-18%), сої (-17%) та пшениці (-11,8%), зауважив Юрій Лупенко.

У тваринництві найбільше падіння цін відбулося на яйця (-22,5%) та приріст живої маси великої рогатої худоби і свиней (-5%).

«Водночас у 2019 році з більшості видів сільськогосподарської продукції, включаючи традиційно чутливі жито, гречку, овес, картоплю, овочі, плоди і ягоди, а також приріст птиці, молока та вовни, збереглася динаміка зростання цін», — зазначив науковець.

За його даними, загалом виручка агропідприємств від реалізації сільськогосподарської продукції зросла майже на 13% — при зростанні собівартості на 28,6%. При цьому у рослинництві виручка зросла на 15,4%, а собівартість — на 32,1%. Виручка виробників тваринницької продукції зменшилася на 1,5% при зростанні собівартості майже на 12%.

«Досвід 2019 р., коли при зростанні обсягів агровиробництва відбувається зниження його ефективності, свідчить про необхідність створення дієвої системи підтримки цін та доходів сільськогосподарських товаровиробників в умовах несприятливої кон'юнктури світового та внутрішнього ринку», — підсумував Юрій Лупенко.


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги