logo

Україна

Рада проголосувала «за» контроль безпечності «від лану до столу»

Рада проголосувала «за» контроль безпечності «від лану до столу»

Україна 18 травня 2017. 16:09 2566

Під час розгляду блоку аграрних питань Верховна Рада прийняла у цілому проект Закону № 0906 «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров'я та благополуччя тварин».

Про це AgroPortal.ua повідомила прес-служба народного депутата, заступника голови Комітету ВРУ з питань аграрної політики та земельних відносин Олександра Бакуменко.

Згідно з повідомленням, законопроект розроблено з метою гармонізації українського законодавства з вимогами ЄС.

Як зазначено в пояснювальній записці, реалізація законопроекту забезпечить зменшення кількості державних контролюючих органів та сприятиме веденню бізнесу.

«За» покращення системи захисту здоров’я та інтересів споживачі в Україні, підвищення якості та безпечності харчових продуктів, зменшення корупційних ризиків через усунення дублювання повноважень між різними контролюючими органами, зменшення витрат підприємств на процедури контролю, а також за вихід вітчизняних виробників на ринки ЄС проголосував 251 народний обранець. 

Під час виступу у залі засідань голова підкомітету з питань харчової промисловості та торгівлі агропромисловими товарами Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин Петро Юрчишин зазначив, що даний акт є одним із найважливіших євроінтеграційних законопроектів, від якого залежить подальша доля українського експорту харчових продуктів та кормів до Європейського союзу.

Коментуючи прийняття важливого для галузі законопроекту Олександ Бакуменко зауважив, що даний законопроект має величезне значення, і гармонізація системи державного контролю та ветеринарних перевірок у відповідності до вимог ЄС є необхідною для забезпечення належного функціонування Угоди про зону вільної торгівлі між Україною та Європейським союзом.

«Імплементація вимог ЄС, на базі яких розроблено законопроект, в повній мірі забезпечить запровадження офіційної системи контролю в Україні. Крім того, законопроект знімає багато існуючих обмежень на український експорт і таким чином дає змогу розширити ринки збуту. Це, в свою чергу, буде важливим стимулом для розвитку аграрного сектору та харчової промисловості України на основі найвищих європейських стандартів. Для всіх учасників ринку регулювання, яке викладене у вищезазначеному проекті закону, є підтвердженням європейського шляху розвитку та забезпечить здійснення системних перетворень у галузі виробництва та контролю за безпечністю та якістю аграрної продукції. Це означає додаткові надходження до бюджету та нові робочі місця для громадян України», — додав він.

Джерело фото: Олександр Бакуменко // Facebook
Джерело фото: Олександр Бакуменко // Facebook

Новини

Показати все

Блоги