logo

Україна

ООН навчить, як боротись з незаконним обігом пестицидів в Україні

ООН навчить, як боротись з незаконним обігом пестицидів в Україні

Україна 12 жовтня 2017. 19:00 1710

Спеціальна програма ЮНЕП за підтримки Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) проводить освітній семінар у форматі «навчи викладача», метою якого є обмін досвідом та найкращими практиками у сфері протидії незаконному обігу пестицидів в Україні та контролю за виконанням міжнародних стандартів міжнародної торгівлі окремими небезпечними хімічними речовинами.

Як говориться у повідомленні ФАО, більше 30 національних та міжнародних фахівців взяли участь у другому засіданні проекту. Під час зустрічі експерти активно взяли участь в обговоренні Роттердамської конвенції як установчого документу при екологічно обґрунтованому використанні хімічних речовин та прийнятті рішень щодо їхнього імпорту та експорту на національному рівні.  Робочі групи семінару були залучені до опрацювання таких питань як контроль за виконанням конвенції при перетині державного контролю, проблема виявлення та попередження контрабанди пестицидів, методичні поради щодо викладання дисциплін, що включать тему обігу хімічних речовин.

«Я радий долучити фахівців Департаменту спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення державної фіскальної служби до активного обговорення проблем обігу хімічних речовин в Україні, оскільки обмін знаннями і досвідом у даній галузі є важливою складовою успішної реалізації державної податкової політики та політики у сфері митної справи», — сказав директор департаменту Державної фіскальної  служби України Андрій Войцещук.

У ФАО зауважили, що на попередній зустрічні ЮНЕП було погоджено створити міжвідомчу робочу групу по Роттердамській конвенції, яка працюватиме над мінімізацією прогалин у реалізації зобов'язань України у рамках конвенції, та провести кампанію з  інституційної розбудови в кількох прикордонних областях України. Останній компонент має на меті створення регіональних інформаційних центрів для малих та середніх агровиробників, що сприятимуть попередженню поширення непридатних до застосування  хімічних речовин.

За словами провідного фахівця з сільського господарства у штаб квартирі ФАО Александра Міхайловські, нова міжгалузева робоча група, сформована в результаті проекту, створить реальні можливості для діалогу між різними міністерствами, установами та організаціями для виконання вимог Роттердамський конвенції на національному рівні.

«Секретаріат Роттердамський конвенції на базі ФАО готовий підтримувати функціонування цієї робочої групи на технічному рівні та відкритий до пропозицій», — додав Міхайловські.

Семінар розпочав свою роботу на базі Департаменту спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення Державної фіскальної служби України, об»єднавши представників ФАО (Рим, Італія), Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, Інституту захисту рослин НААНУ, Університету митної справи та фінансів, Європейської бізнес асоціації, Державної екологічної інспекції, Ужгородської прикордонної державної контрольно-токсикологічної лабораторії, Національної академії Державної прикордонної служби України імені Б. Хмельницького, бізнесу тощо. 


Для довідки: спеціальна програма ЮНЕП  спрямована на підтримку інституціонального розвитку країн для ефективнішої реалізації Базельскої, Роттердамської, та Стокгольмської конвенцій, Мінаматської конвенції та Стратегічного підходу ООН до міжнародного регулювання хімічними речовинами (SAICM). Основним отримувачем допомоги в рамках проекту визначено Міністерство екології та природних ресурсів України, а загальний бюджет становить близько $230 тис.

До розгляду на участь у Програмі було подано 54 заявки з 45 країн світу, і Україна стала однією з семи країн, що отримає фінансування в рамках даного проекту.  Реалізацію покладено на міжнародну неурядову організацію Green Cross Switzerland.

Україна приєдналася до Роттердамської конвенції у 2002 році. Метою конвенції є сприяння запровадженню спільної відповідальності та узгоджених зусиль Сторін у міжнародній торгівлі окремими небезпечними хімічними речовинами з метою охорони здоров«я людини та навколишнього середовища від потенційно шкідливого впливу. 

Новини

Показати все

Блоги