logo

Україна

Офіційно: створено Державне агентство з меліорації

Офіційно: створено Державне агентство з меліорації

Україна 01 червня 2021. 10:22 2220

В Україні офіційно створено Державне агентство з меліорації та рибного господарства. Відповідне рішення (№539) вже опубліковано на сайті Кабінету міністрів.

Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко, пише Інформаційно-аналітичний портал АПК України.

«На 30-му році незалежності меліоративні системи в країні відроджуються — рішенням уряду створено Державне агентство з меліорації. А лідерство у формуванні політики з питань зрошення та дренажу бере на себе Міністерство аграрної політики та продовольства. Я вбачаю у відновленні зрошення та дренажу ключовий інструмент розвитку аграрного сектору економіки та нарощування експортного потенціалу України, мінімізації впливу клімату на процеси соціально-економічного розвитку регіонів», — сказав Міністр.

Серед основних завдань щодо відновлення галузі відповідно до Стратегії зрошення та дренажу до 2030 року Роман Лещенко назвав, зокрема, збереження та відтворення родючості ґрунтів, відновлення та збільшення площ зрошуваних земель та дренажних систем. А ще — стимулювання механізму державно-приватного партнерства, створення передумов для підвищення конкурентоспроможності національного сільськогосподарського виробництва на світовому ринку. Також поліпшення якості надання послуг і прозорості формування тарифів, модернізація та відновлення  меліоративних  систем (міжгосподарських та внутрішньогосподарських мереж).

«Ми будемо відбудовувати і розширювати меліоративні системи із залученням приватного і державного капіталу. Це проекти, де кошти вкладаються не просто в інфраструктуру. Вони матимуть швидкий і відчутний ефект, оскільки одразу формують додану вартість, збільшують врожай, кількість робочих місць і повертають деградовані землі в сільськогосподарське користування», — резюмував Роман Лещенко.


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги