logo

Україна

Названо терміни передачі Держпродспоживслужби у підпорядкування Мінагрополітики

Названо терміни передачі Держпродспоживслужби у підпорядкування Мінагрополітики

Україна 19 липня 2021. 11:55 2417

Державна служба з питань безпечності харчових продуктів і захисту споживачів буде повністю передана в підпорядкування Міністерства аграрної політики та продовольства у вересні 2021 року.

Про це йдеться у повідомленні Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА) за підсумками зустрічі своїх представників з главою Мінагрополітики Романом Лещенком.

Міністр зазначив, що не планується розривати функціонал Держпродспоживслужби між Мінагрополітики та Мінекономіки, в управлінні якого відомство перебуває сьогодні.

Також уточнюється, що ключовими для Мінагрополітики є рослинництво, тваринництво, переробка с / г продукції, напрямки, пов'язані зі зрошенням — садівництво тощо. Крім того, розвиток зеленого туризму, виноградарство, аквакультура, сільськогосподарське машинобудування. Лещенко відзначив важливість питань зрошення, збереження грунтів, державної підтримки, фонду часткового гарантування кредитів для малого і середнього бізнесу, впровадження додаткових фінансових інструментів для капіталізації аграрного сектора.

В ЄБА додали, що Мінагрополітики також готує у вересні презентацію державного аграрного реєстру, в якому, зокрема, допоможе перевести обіг складських документів на зерно в електронну форму, оскільки нинішній «паперовий» формат ведення документообігу створює корупційні ризики.

Крім того, міністерство готує заходи щодо підтримки виробників і переробників молочної продукції, оскільки на сьогодні в Україні склався гострий дефіцит молочної сировини. Також ідеться про ініціативу зниження ставки податку на додану вартість (ПДВ) для певних сфер агросектора, уточнила ЄБА.


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги