logo

Україна

Названі головні переваги діджиталізації в аграрному бізнесі Джерело фото: AgroPortal.ua

Названі головні переваги діджиталізації в аграрному бізнесі

Україна 10 грудня 2019. 13:49 1275

Діджиталізація бізнес-процесів у аграрному виробництві дозволить вирішити аграрним компаніям низку проблем — зниження кваліфікаційних вимог до персоналу, збереження знань, підвищення ефективності праці та виявлення кращих практик.

Таку думку висловив заступник керівника ІТ «Астарта-Київ» Микола Ткаченко під час ІІ Форуму «Аграрні інновації 2019».

«В Україні є проблема з трудовою міграцією, коли українці виїжджають на заробітки до Польщі або інших країн. Якщо ми діджиталізуємо наші бізнес-процеси, якщо ми отримаємо історичні дані й будемо вміти їх застосовувати, то зменшення кадрів, які володіють інформацією, буде не настільки критичним для компанії. В цьому разі молодий агроном, якому буде цікаво працювати на нашій землі та який матиме необхідні дані та аналітику, буде більш ефективний порівняно зі студентом, який би отримав просто знання від агронома», — зазначає Микола Ткаченко.

Також він відмітив, що діджитал-система допомагає затримати в компанії представників покоління Z, адже їм цікаво працювати і перебувати в цифровому русі.

За словами Миколи Ткаченка, діджиталізація процесів допомагає в прийнятті управлінських рішень, оскільки дає можливість збирати та зберігати статистику за багато років, аналізувати дані, за якими можна відразу спланувати дії й оперативно відреагувати на виклики.

«Виявлення кращих практик, коли в нас є дані з попередніх років, є прогнози на наступні періоди, і система може допомогти нам скласти план дій для отримання оптимально ефективного результату», — пояснює Микола Ткаченко.

За його словами, діджиталізація також може допомогти і українським фермерам, яким сьогодні дуже важко знаходити собі ринки та конкурувати з великими транснаціональними корпораціями.


Людмила Лебідь, AgroPortal.ua


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги