logo

Україна

Нові перевірки: з 1 липня посилять боротьбу з тіньовою зайнятістю

Нові перевірки: з 1 липня посилять боротьбу з тіньовою зайнятістю

Україна 30 червня 2021. 10:15 1920

З 1 липня Держпраці у взаємодії з ДПС розпочне інспектування підприємств з питань виявлення незадекларованих працівників.

Про це повідомляє прес-служба Держпраці.

«Під час формування Національного плану спільних дій щодо зниження рівня незадекларованої праці на 2021 рік було узгоджено механізм спільної роботи ряду державних органів, у тому числі Держпраці та ДПС, щодо реалізації спільних заходів, спрямованих на стимулювання роботодавців та працівників до переходу від неформальних до задекларованих трудових відносин», — йдеться в повідомленні.

Так, зазначені заходи включають два етапи: інформаційну кампанію про переваги офіційного працевлаштування та ризики використання незадекларованої праці; інспекційну кампанію серед роботодавців, які мають найвищий ризик використання незадекларованої праці.

«Під час інформаційної кампанії, протягом майже 6 місяців поточного року, інспектори праці проінформували понад 62 тис. роботодавців та їхніх працівників про переваги офіційного працевлаштування, у тому числі у сферах торгівлі — 36 тис., сільського господарства — 6 тис., транспорту — 5 тис., організації харчування — 3 тис.», — додали у відомстві.

Зазначається, що під час другого етапу роботи інспекції у полі зору працівників Держпраці та ДПС будуть роботодавці, які не відреагували на тривалу інформаційну кампанію та продовжують ухилятись від декларування найманих працівників.

«Відповідно до чинного законодавства інспектор праці може прийти до будь-якого роботодавця в будь-який день та час з метою перевірити оформлення трудових відносин», — пояснюють у Держпраці.

Крім того, для виявлення незадекларованих працівників, інспектор може безперешкодно проходити до виробничих, службових та адміністративних приміщень роботодавців, знайомитися з документами, ведення яких передбачено законодавством про працю, спілкуватися з працівниками та представниками роботодавця, ставити їм запитання та отримувати пояснення. При виявленні незадекларованих працівників невідкладно будуть вживатися заходи щодо притягнення до відповідальності за порушення у сфері законодавства про працю та податкового законодавства.

«Відповідно до статті 265 Кодексу законів про працю України розмір санкції за порушення законодавства про працю (незадекларований працівник, факт підміни трудового договору цивільно-правовим/договором про стажування, виплати заробітної плати в конверті, виплати винагороди працівнику без нарахування/сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків, фактичного використання праці працівника повний день при оформленні його на неповний робочий день) складає 10 мінімальних заробітних плат, що у 2021 році становить 60 тис. грн», — підсумували у службі.

Вчинення такого порушення повторно протягом 2 років обійдеться роботодавцеві вже у 30 мінімальних зарплат за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення, що складатиме 180 тис. грн.


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги