logo

Україна

На полях соняшник починають активно пошкоджувати клопи

На полях соняшник починають активно пошкоджувати клопи

Україна 12 серпня 2019. 08:40 582

Дедалі частіше у посівах сільгоспкультур зустрічаються нетипові для них шкідники. Так, останнім часом соняшник починають активно пошкоджувати клопи.

Про це повідомляють у агрономічному департаменті компанії UKRAVIT, відмічаючи, що ці шкідники а їх на соняшнику нараховується близько 20 видів висмоктують соки з різних частин рослини, що в подальшому призводить до некрозів і засихання.

«Також клопи ушкоджують сім’янки соняшнику. Уражені на початку формування, ті одразу гинуть, зсихаючись у тоненьку пластинку. При пізнішому пошкодженні життєздатність насіння зберігається, хоча й дещо послаблюється: значно зменшується маса 1000 насінин та їхня щільність, на 3-8% знижується олійність, у 10-20 разів підвищується кислотне число олії», повідомляють фахівці агрономічного департаменту компанії UKRAVIT.

За результатами моніторингу, найбільшої шкоди соняшнику цього сезону завдають ягідний та луговий клопи. Тож щоб уникнути втрат врожаю та зберегти його якість, в UKRAVIT радять постійно проводити моніторинг посівів. А за перевищення економічного порогу шкодочинності клопа — застосовувати комбінований контактно-системний інсектицид для контролю шкідників соняшнику та інших культур Хлорпірівіт-агро (хлорпірифос, 500 г/л + циперметрин, 50 г/л). Завдяки двом діючим речовинам він здатен контролювати надзвичайно широкий спектр шкідників, у тому числі й клопів. Препарат забезпечує надзвичайно швидку дію й надовго позбавляє посіви від шкодочинних комах. При цьому при дотриманні регламентів застосування він не проявляє фітотоксичності до культурних рослин.

Хлорпірівіт-агро має низьку норму затрати, однак для максимального ефекту, попереджають фахівці UKRAVIT, варто забезпечити рівномірне його нанесення, без стікання, на листкову поверхню. Крім того, препарат сумісний з іншими засобами захисту рослин і придатний до застосування авіахімметодом. А за рахунок фумігаційної дії — проникає у важкодоступні місця та знищує всіх шкідників.


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги