logo

Україна

Лещенко: До кінця року Держгеокадастр знатиме, скільки землі в тіні Джерело фото: Grain Ukraine

Лещенко: До кінця року Держгеокадастр знатиме, скільки землі в тіні

Україна 14 липня 2020. 16:46 1601

Держгеокадастр має технологічні можливості показати, скільки мільйонів гектарів знаходиться в тіні та який обсяг тіньового обігу зерна, виходячи з облікованих земель в країні.

Про це повідомив голова Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Роман Лещенко в рамках Grain Ukraine 2020. Limited Edition.

«Через податкову службу ми можемо показати за кодом ЄДРПОУ підприємство, яке за довідкою СГ занизило врожайність, а по факту — через систему аналізу та моніторингу з супутника ми бачимо іншу врожайність. Ми побачимо диспропорцію, тіньовий обробіток і можемо оперативно, до кінця року показати в мільярдах доларів США тіньовий обіг зерна в капіталізації та на публічній кадастровій карті зробити публічний шар оподаткування кожної кадастрової ділянки», — стверджує Роман Лещенко.

За його словами, Держгеокадастр зможе показати, скільки податків не сплачено, скільки вирощено сільськогосподарської продукції та як тіньовий обіг обробітку землі і зерна тисне на економку України.

«Коли суспільство побачить, скільки мільярдів доларів держава втрачає щорічно, то нарешті прийде свідомість. Нам не потрібно міжнародних фінансових вливань, Україна має внутрішній резерв, потрібно лише його облікувати і платити з нього податок», — зазначає Роман Лещенко.


Людмила Лебідь, AgroPortal.ua


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги