logo

Україна

Лещенко: Ажіотажу з продажем землі немає

Лещенко: Ажіотажу з продажем землі немає

Україна 16 липня 2021. 10:24 2469

В Україні зі стартом 1 липня ринку землі відбулося понад 600 угод сумарно на 700 га.

Про це в ефірі телеканалу «Дом» повідомив міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко.

«Ми робили прогноз, який нам давав змогу стверджувати — жодного ажіотажу з продажем землі не буде. Угоди відбуватимуться. Але у період двох тижнів у країні було здійснено трохи понад 600 угод на всю країну. Якщо говорити у гектарах — це близько 700 га. Тобто немає жодного ажіотажу. Наші громадяни чітко розуміють, що подібні заяви супротивників ринку — це була маніпуляція», — сказав він.

Міністр не радить українцям продавати землю. По-перше, земля та агровиробництво — це дуже рентабельний вид господарчої діяльності. По-друге, з кожним роком вартість землі лише зростатиме.

«І досвід наших сусідів у Європі показує, що ціна на землю зростає системно. Взяти нашого партнера, сусіда — Республіку Польщу. Там ціна сьогодні близько 11 тис. євро за гектар. Що своєю чергою показує, що протягом 15 років вартість зросла в понад 10 разів… Тобто капіталізація землі зростатиме. Тому не треба поспішати розпоряджатися своєю власністю», — зазначив Лещенко.

На цьому етапі він радить українцям, які володіють землею, впорядкувати документи.

«Треба впорядкувати свої встановлювальні документи. Треба провести роботу з погляду кадастрової реєстрації. Треба зробити базові речі, які необхідні з боку права власності. Тому що у багатьох людей в Україні досі навіть не оформлені документи на землю», — пояснив міністр.

Лещенко підсумував, що земельна реформа — це той важіль, який дасть змогу громадянам України впорядкувати свої документи та «мати землю як найкращий банківський депозит».

«Тому що ціна постійно зростає, оренда зростає. Ціни на сільгосппродукцію на світових ринках зростають», — резюмував він.


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги