logo

Україна

Кабмін затвердив законопроєкт про продукти з географічним зазначенням

Кабмін затвердив законопроєкт про продукти з географічним зазначенням

Україна 03 червня 2021. 09:15 2172

Кабінет міністрів України 2 червня 2021 р. схвалив законопроект, який посилить охорону географічних зазначень для сільськогосподарської продукції та харчових продуктів, в тому числі на території Європейського Союзу.

Про це йдеться у повідомленні Міністерства економіки.

Реалізація проєкту закону дозволить:

- включати національні українські продукти з географічними зазначеннями до відповідного реєстру Європейського Союзу для їх охорони на території країн-членів ЄС;

- врегулювати особливості підготовки до реєстрації, використання та захисту географічних зазначень для сільськогосподарської продукції і харчових продуктів, визначити засади охорони традиційних гарантованих особливостей сільськогосподарської продукції і харчових продуктів;

- досягти відповідності законодавства України із законодавством ЄС у зазначеній сфері відповідно до Угоди про асоціацію Україна — ЄС.

«Сьогоднішнє рішення — це ще один крок до захисту нашої спадщини та визнання Європою нашої унікальної продукції. Також прийняття сьогоднішнього законопроекту відкриє нові торговельні можливості, сприятиме збереженню місцевих традицій, розвитку туризму та стимулюванню суміжних сфер, таких як гастрономічний туризм та ресторанно-готельний бізнес», — зазначають у міністерстві.

Як зазначається, наразі Євросоюз вже визнав такі українські продукти з географічним зазначенням, як «мелітопольська черешня», «гуцульська овеча бриндзя» і «гуцульська коров'яча бриндза». Наразі проходить підготовча робота для реєстрації нових географічних зазначень України, зокрема, «Вина ШАБАГ» (Одеська обл.), «М'ясо баранини «Фрумушика» (Одеська обл.), «Вина АША-АБАГ» (Одеська обл.), «Херсонський кавун» (Херсонська обл.), «Мед Закарпаття» (Закарпатська обл.) та інших.


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги