logo

Україна

Дослідження: Аграрії відчули покращення бізнес-клімату у листопаді

Дослідження: Аграрії відчули покращення бізнес-клімату у листопаді

Україна 07 грудня 2017. 10:16 1082

Дослідження аграрного бізнес-клімату у листопаді 2017 р. продемонструвало покращення сприйняття сільськогосподарськими виробниками їхніх результатів та перспектив в Україні.

Про це свідчить дослідження Аграрного бізнес-клімату (ABI), говориться у повідомленні асоціації «Український клуб аграрного бізнесу».

Як зазначається, відповіді респондентів свідчать про зростання рівня доходів. Більше того, респонденти очікують подальше зростання надходжень. Також виробники відмітили зростання кількості працівників. Позитивний тренд підтверджується зростанням в оцінці доступу до високоякісної сучасної техніки і машин з одночасними намірами збільшити кількість техніки.

Також в світлі виконаної оцінки відповідей респондентів, в порівнянні до серпня 2017 р., оцінка поточної та очікуваної у майбутньому році бізнес ситуації значно зросла. Додатково, в порівнянні до опитування листопада 2016 р., показник повторює зростання в дослідженні листопада 2017 р., однак значно стрімкіше.

На показник ABI значно вилинули високі результати в південних областях, — на рівні 45,4 пунктів. Найнижчі результати зафіксували  виробники західних областей, — на рівні 30,3 пункти.

Відносно масштабів виробництва, найнижча оцінка ABI була надана виробниками, в розпорядженні яких знаходяться земельні банки менше 5000 га, — на рівні 19,1 пунктів. Виробники з земельним банком більше 5000 га визначили рівень ABI на рівні 59,6 пунктів. Це перевищує оцінку, надану аграрними холдингами.

Виробники продуктів тваринного походження надали помітно позитивні оцінки. Їх АБІ становить 38.4 пункти. Виробники ж продуктів рослинного походження, загалом зернових, олійних та бобових культур, відзначили ABI на рівні 27,4 пункти.

Дослідження в листопаді 2017 р. демонструє, що оцінка економічної ситуації значно поліпшилась, а очікування залишаються позитивними.


Для довідки: індекс Аграрний бізнес-клімат (ABI) був розроблений та впроваджений завдяки спільним зусиллям Німецько-українського агрополітичного діалогу (АПД) та асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ) на базі німецького бізнес-клімату (ifo-Geschäftsklimaindex). Він розраховується три рази на рік. АБІ демонструє суб'єктивну оцінку поточного стану умов господарювання та річну їх перспективу і варіюється між значенням -100 (вкрай несприятливі умови), нейтральне значення — 0, та до +100 (вкрай сприятливі умови). Починаючи з цього року, розрахунок ABI був удосконалений. Зокрема, ABI тепер розраховується тільки за першим питанням (за методологією ifo-Geschäftsklimaindex). Більш детальні запитання, стосовно бізнес характеристик та макроекономічних умов, використовуються для пояснення результатів. Відповідно, ABI за всі періоди був перерахований за новою методологією, що призвело до стабільного зростання значень ABI.


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги