logo

Україна

Для імплементації земельного закону створять робочу групу

Для імплементації земельного закону створять робочу групу

Україна 31 березня 2020. 12:43 1171

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства створює робочу групу, яка займеться імплементацією прийнятого сьогодні закону  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення» (№2178-10).

Про це йдеться у повідомленні міністерства.

«Дуже важливо, що політичні сили змогли знайти консенсус, внести додаткові запобіжники в проект закону та відкрити нову сторінку в українській історії. Зараз наше головне завдання — підготуватися до відкриття ринку землі (заплановано на 1 липня 2021 року.  — Ред.) і створити всі необхідні умови для того, щоб фермер отримав доступ до кредитних ресурсів, не допустити рейдерства і встановити такі правила гри, які б дозволили створювати нові робочі місця на землі і розвиватися аграрному сектору. Ми розпочинаємо консультації з аграріями та створюємо спеціальну робочу групу по імплементації цього закону», — прокоментував прийняття закону про ринок землі Міністр економіки, сільського господарства та торгівлі Ігор Петрашко.

Також у міністерстві уточнили, що законопроєктом передбачається поетапне запровадження обігу земель сільськогосподарського призначення: 

- з 1 липня 2021 р. до 1 січня 2024 р. покупцями земель сільськогосподарського призначення зможуть бути лише фізичні особи — громадяни України; 

- з 1 січня 2024 р. покупцями зможуть бути також і юридичні особи.

До 1 січня 2024 р. для громадян діятиме обмеження на набуття права власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення загальною площею до 100 га. Зазначене обмеження не поширюється на земельні ділянки, набуті у власність громадянином до набрання чинності законом.

«Передбачається заборона на продаж земель сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності, вони залишаться державним стратегічним резервом», — підсумували у міністерстві.


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги