logo

Україна

Аграрії закликають не вводити додаткові санкції на россійські добрива Джерело фото: keywordsuggest.org

Аграрії закликають не вводити додаткові санкції на россійські добрива

Україна 15 травня 2018. 15:50 2959

Найбільші аграрні асоціації, що входять до складу ГС «Всеукраїнський аграрний форум» звернулись до членів Ради національної безпеки і оборони України із закликом не запроваджувати санкції проти імпорту в Україну мінеральних добрив з Російської Федерації, обмежившись лише синхронізацією українських санкцій з вже запровадженими США. 

Про це говориться у повідомленні асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ).

Як зазначається, 12 квітня 2018 року члени РНБО висловили підтримку санкцій, запроваджених США щодо юридичних і фізичних осіб, які пов'язані з російською агресією проти України, та офіційно заявили про синхронізацію українського і американського санкційних режимів проти зазначених суб'єктів. Водночас з повідомлень у ЗМІ стало відомо про можливість запровадження санкцій, зокрема щодо імпортних мінеральних добрив, на які не поширюються санкції США.

На переконання аграрних асоціацій, запровадження таких додаткових санкцій завдасть нищівних втрат українському сільському господарству і не відповідає національним інтересам України.

Російські добрива за даними Союзу хіміків України на даний момент покривають 21,8% внутрішнього споживання азотних добрив і 77,3% фосфоровмісних добрив. Тому їх раптове зникнення з українського ринку призведе не тільки до різкого зростання цін на мінеральні добрива на внутрішньому ринку, а й створить їх гострий дефіцит, оперативно заповнити який неможливо, пояснюють аграрії.

«Єдина можливість подолання кризових явищ в українській хімічній галузі полягає не в закритті українського ринку для поставок мінеральних добрив з Російської Федерації та інших країн, а в підвищенні конкурентоспроможності вітчизняних виробників, насамперед, забезпечення їх власною сировинною базою: в короткостроковій перспективі  запровадити видачу спеціальних строкових ліцензій на видобуток природного газу виключно для цілей виробництва мінеральних добрив та в довгостроковій перспективі — будівництво заводів синтез-газу, що використовують для виробництва азотних добрив наявне в Україні в надлишку газове вугілля», — прокоментували аграрні асоціації у тексті звернення.


Для довідки: до складу ГС «Всеукраїнський аграрний форум» входять «Український клуб аграрного бізнесу», «Всеукраїнська Аграрна Рада», «Аграрний союз України», «Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад», «Українська аграрна конфедерація».


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги