logo

Рослинництво

В Україні стає більше інтенсивних грушевих садів

В Україні стає більше інтенсивних грушевих садів

Рослинництво 18 жовтня 2020. 15:01 1567

Груші складніше вирощувати і зберігати, ніж яблука, але вони набагато прибутковіші — на меншій кількості можна заробити більше.

Про це розповів директор «Інсолар-Холод» Анатолій Богдан у коментарі SEEDS

Він пояснив, що при зберіганні груш необхідне зволоження.

«Ситуація стосовно груш дуже схожа з минулорічним яблучним сезоном. Тоді був маленький врожай яблук. Але для виробників усе було не настільки погано.

Урожай яблук був меншим, але при цьому зменшилися витрати і на збирання, і на зберігання, і на доставку в мережі. У підсумку, завдяки тому, що ціни на яблука підвищилися, вдалося отримати прибуток практично на рівні попереднього сезону, а іноді навіть більше», — пояснює він.

Анатолій Богдан зазначив, що грушевих садів в Україні поки мало, але вже починають закладати інтенсивні грушеві сади.

«Я знаю про молоді грушеві сади в Дніпропетровському регіоні, Хмельницькій, Київській областях», — зазначає він, додаючи, що йому доводилось робити камери для зберігання груш.

Однак окремо грушевим садом, за словами експерта, ніхто не займається. Це просто ще одна продукція на додаток до вже існуючих насаджень.

Крім того, він запевняє, що попит на груші в Україні є, однак продати стільки ж груш, скільки яблук, просто нереально.

«Партія буде меншою, але прибутковішою. Поки вони надходять тільки на внутрішній ринок, але в Україні й внутрішній ринок вітчизняними грушами все ще не завантажений», — підсумовує Анатолій Богдан.


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги