logo

Рослинництво

Рекомендовано гербіцид для закладання майбутньої врожайності соняшника

Рекомендовано гербіцид для закладання майбутньої врожайності соняшника

Рослинництво 06 квітня 2020. 10:00 914

Забур’яненість посівів, особливо на ранніх етапах росту та розвитку, є суттєвою перешкодою до отримання високих врожаїв соняшника. За науковими даними, забур’яненість посівів на початковому періоді може спричинити зниження врожайності на рівні 30-70 %, а в деяких випадках і взагалі коштувати аграрієві всього врожаю.

Про це попереджають спеціалісти агрономічного департаменту компанії UKRAVIT.

«Навесні молоді рослини соняшника сильно потерпають від багатьох дводольних і злакових видів бур’янів, зокрема таких, як амброзія полинолиста, лобода, нетреба звичайна та інших злісних видів. Гербокритичним періодом у соняшника є фаза від сходів до появи 4-5 пар справжніх листків культури, оскільки, в середньому, до цієї фази рослини не є конкурентоспроможними по відношенню до бур’янів і не можуть чинити фітоценотичний тиск на них. Тому дуже важливо, щоб поле було чистим від бур’янів, і культура безконкурентно могла використовувати необхідні їй ресурси — вологу, світло, елементи живлення», — відзначає керівник агрономічного департаменту компанії UKRAVIT Олександр Мигловець.

За його словами, забезпечити соняшнику оптимальні умови для росту й розвитку можна застосовуючи ґрунтові гербіциди. І в цьому контексті Олександр Мигловець радить  високоефективний гербіцид Стелс (флурохлорідон, 250 г/л), який є оптимальним рішенням для посівів соняшника, оскільки його діюча речовина надходить до коріння бур’янів та рухається акропетально до тканин листя, і бур«яни або знищуються ще до появи на поверхні ґрунту, або ж проростають слабкими та знебарвленими і швидко гинуть.

«Препарат ефективно контролює широкий спектр однорічних дводольних та деяких злакових видів бур’янів і є незамінним проти амброзії полинолистої — одного із найбільш шкодочинних бур«янів у посівах соняшника. За рахунок своїх фізико-хімічних властивостей він забезпечує надзвичайно тривалий період захисної дії — до 3-4 місяців, залежно від погодних умов. Тож ви можете впевнені, що рослини соняшника отримають оптимальні умови для росту й розвитку і «зелене світло» для закладання високого рівня майбутньої врожайності», — зазначає Олександр Мигловець.


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги