Про це йдеться у повідомленні Міністерства аграрної політики та продовольства України.
Загалом ранніх ярих зернових та зернобобових культур посіяно на площі 1,3 млн га або 56% до прогнозу.
У розрізі культур посіяно:
- ярого ячменю — 902 тис. га (57%);
- пшениці — 95 тис. га (55%);
- вівса — 80 тис. га (42%)
- гороху — 206 тис. га (59%).
Також продовжується підживлення озимих культур на зерно, яке проведено на площі 7,2 млн га або 94% до прогнозу.
Так, підживлено:
- озимої пшениці — 6,1 млн га або 94%;
- озимого жита — 109 тис. га або 95%;
- озимого ячменю — 981 тис. га або 97%.
Крім того озимий ріпак підживлений на площі 1,3 млн га або 98%.

UCAB FOOTBALL CUP 2026. Літні ігри

Кермо, поле і TikTok: як 18-річна студентка працює трактористкою

Молочне господарство на Вінниччині утримує майже 10 тисяч голів ВРХ

Tekom Agro Group розпочала посівну кампанію озимого ріпаку під урожай 2027 року.

У серпні вже немає заходу суден у порти Великої Одеси. З 1 по 12 серпня Україна експортувала 590 тис. т зерна, це 30% від потреби. Наразі близько 45% агроекспорту вивозиться залізницею, близько 45% — через Дунайський регіон, 10% — автомобільним транспортом.

Група компаній «Агрейн» розпочала посівну кампанію озимого ріпаку під урожай 2027 року.

Сільгоспвиробники практично завершили збирання ранніх зернових, зернобобових культур і ріпаку. Через паралізовану логістику та труднощі зі збутом продукції закупівельні ціни на зернові обвалилися й опустилися нижче собівартості виробництва. Аграрії не продають зібраний врожай, а отже не мають обігових коштів перед осінньою посівною.

Українські аграрії цьогоріч зіткнулися з гострим дефіцитом обігових коштів через проблеми з морським експортом, низькі закупівельні ціни та накопичення перехідних залишків.

Слідкувати за оновленнями законодавства — необхідність для власника агробізнесу. Знання ставок податків, правил працевлаштування, особливостей перевірок, оформлення земельних ділянок та інших норм дозволяє скласти ефективну стратегію розвитку на 2026 рік. І, навпаки, ігнорування вимог закону та хаотичні дії підприємця шкодять бізнесу.

Зрошення — одне з ключових питань, яким об’єднане Міністерство економіки, довкілля та сільського господарства буде займатися дуже активно. Вже скоро буде призначений новий заступник міністра, який опікуватиметься водними ресурсами, і це складатиме 80% його обов'язків.

Після об'єднання трьох відомств у одне — Міністерство економіки, довкілля та сільського господарства, воно стало найбільшим міністерством в уряді з командою близько 1500 людей.

В Україні офіційно створено Міністерство економіки, довкілля та сільського господарства України на базі об’єднання Мінекономіки, Мінагро та Міндовкілля.