logo

Рослинництво

Думка: Конкуренція між яблуками та бананами посилюється

Думка: Конкуренція між яблуками та бананами посилюється

Рослинництво 15 квітня 2019. 17:26 1318

Споживання бананів в Україні продовжує активно збільшуватися незважаючи на надлишок пропозиції досить недорогих яблук.

Про це йдеться у повідомленні Української плодоовочевої асоціації (УПОА).

За даними фіскальної служби України, в березні імпортери закупили на зовнішньому ринку 27 тис. т бананів, що не тільки перевищує показники попереднього місяця, але і на 14% більше, ніж за аналогічний період 2018 року.

Експерти відзначають, що такі тенденції зберігаються з самого початку сезону. Так, за перші 7 місяців сезону-2018/19 (вересень-березень) Україна вже імпортувала 168 тис.т бананів. Таким чином, у порівнянні з таким же періодом попереднього сезону споживання цих фруктів в країні виросло на 13%.

На думку представників УПОА, такі тенденції є тривожним знаком для виробників яблук в Україні.

«Не секрет, що саме банани є головним конкурентом яблука у фруктовому кошику українця і, як ми бачимо, ця конкуренція тільки посилюється, незважаючи на значну різницю в ціні. Справа в тому, що банани, хоч і не вирощуються в Україні, вже давно перестали бути екзотикою для українців. Сформувалась певна культура споживання, в «арсеналі» домогосподарок вже давно з«явилося маса рецептів. Крім того, українці все частіше обирають банани в якості перекусу, оскільки вони «зручніше» з цієї точки зору, ніж яблуко, особливо для дітей, і, безперечно, корисніше, ніж чіпси, шоколадні батончики і інші снеки», — коментує ситуацію головний аналітик УПОА Тетяна Смірнова.

При цьому експерт також підкреслює, що збільшення імпорту бананів в Україну сприяє і відносна стабільність на валютному ринку, що дозволяє продавцям уникати різкого цінового перепаду через стрибки курсу гривні.


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги