logo

Рослинництво

Конкуренти просадили експорт українських кавунів

Конкуренти просадили експорт українських кавунів

Рослинництво 22 серпня 2019. 10:56 664

Україна в червні-липні 2019 р. суттєво скоротила експорт кавунів — до 6,4 тис. т. Такий обсяг є найменшим за останні три роки, адже минулого року за цей період було експортовано понад 7 тис. т ягоди, а в сезоні 2017 р. — 9,5 тис. т.

Про це йдеться у повідомленні «Інфо-Шувар».

Українські виробники кажуть, що експорт в цьому сезоні ускладнений жорсткою конкуренцією в країнах ЄС, хоча саме в цей регіон був спрямований головний обсяг експорту в першій половині сезону 2019 р. Попит з боку Білорусії — другий за значимістю зовнішній ринок збуту українських кавунів — теж знизився через більш жорсткі вимоги до безпеки українського кавуна. До того ж в цьому сезоні на ринку Білорусі посилилась конкуренція із російськими кавунами.

Фермери сподіваються на те, що  загальний результат з експорту в цьому сезоні буде як мінімум не гіршим від минулорічного, адже пропозиція кавунів в серпні цього року є більшою, порівнюючи із другою половиною попередніх 2-х сезонів. Як відомо, в серпні 2017 року Україна втратила врожай кавунів через аномальну спеку, а в серпні 2018 року врожайність кавунів була дуже низькою через надмірну вологість та холодну погоду. В тім, трейдери кажуть, що плантації  із баштанними в Україні в цьому році  вражені макроспориозом, як ніколи. Це суттєво знижує експортний потенціалі українських кавунів.

В той самий час трейдери відзначають суттєве збільшення пропозиції українських кавунів на внутрішньому ринку. Завдяки цьому українці сьогодні  купують кавуни значно дешевше, ніж в останні три роки. Станом на останній тиждень серпня 2018 року виробники Півдня пропонують кавун по 0,80-1,2 грн/кг (0,02-0,04 €/кг). На гуртовому ринку  ОРСП «Шувар», який розташований у прикордонній зоні із країнами ЄС,  кавун продається по 3,0-3,30 грн/кг (0,10-0,12 €/кг). За рік ціни на кавун на ОРСП «Шувар» знизились в 1,5 рази, а пропозиція зросла на 10%  до  13 тис. т.


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги