logo

Рослинництво

Ефективний гербіцидний захист сої — запорука високої врожайності

Ефективний гербіцидний захист сої — запорука високої врожайності

Рослинництво 31 травня 2021. 10:30 1886

Посівна кампанія сої практично завершена. Та навіть якщо початково цій культурі забезпечено належний ґрунтовий захист, не варто забувати про важливість застосування післясходових гербіцидів — тим паче враховуючи, що гідротермічні умови травня сприяють стрімкій появі та росту бур’янів.

Про це повідомляють фахівці компанії UKRAVIT та нагадують, що потенційні втрати майбутньої врожайності сої через надмірну забур’яненість можуть сягати від 30 до 80%.

«Як відомо, соя має досить тривалий гербокритичний період — майже до цвітіння, коли починають змикатися міжряддя, і в цей період вона не здатна конкурувати з бур’янами за елементи живлення, вологу, простір і світло, — зазначає керівник агрономічного департаменту UKRAVIT Олександр Мигловець. — Тож ефективний гербіцидний захист — одна із запорук її повноцінного росту та розвитку в цей період і, відповідно, формування високого рівня майбутньої врожайності. Тому в умовах агросезону-2021 для контролю бур’янової рослинності в посівах сої, окрім ґрунтового захисту, необхідно застосовувати ефективні страхові схеми. Для полів із високим рівнем забур’яненості такими видами бур’янів, як лобода біла, амброзія полинолиста, дурман та інші я рекомендую обрати суміш препаратів Флагман + Формула. Також для знищення широкого спектру дводольних і злакових бур’янів, в тому числі й перерослих, можна використати комбінацію гербіцидів Флагман + Імі-Віт».

Гербіцид Флагман на основі бентазону володіє контактною дією та призводить до незворотного процесу блокування роботи фотосинтетичної системи, припинення процесів поділу та росту клітин і відмирання бур’янів. Він контролює широкий спектр дводольних видів бур’янів і при цьому є селективним по відношенню до культури.

Гербіцид Формула володіє системною дією. Тифенсульфурон-метил у його складі блокує фермент ацетолактатсинтазу — ключовий ензим біосинтезу незамінних амінокислот (ізолейцин, лейцин і валін). Всередині рослини гербіцид швидко переміщується до місць найбільшої меристематичної активності — точок росту, внаслідок чого припиняється поділ клітин, ріст пагонів і кореневої системи бур’янів. Препарат знищує надзвичайно широкий спектр сегетальної рослинності, в тому числі й деякі багаторічні види, які проростають із насіння, й при цьому є селективним щодо культури. Крім того, він має низьку норму застосування та не обмежує чергування культур у сівозміні.

Імі-Віт — гербіцид на основі імазамоксу. Ця діюча речовина потрапляє до меристематичних тканин або ділянок росту по ксилемі та флоемі, інгібує синтез ацетолактатсинтази (ALS), ферменту, який бере участь у синтезі незамінних амінокислот — валіну, лейцину, ізолейцину, необхідних для синтезу білка і росту клітин, і згодом це призводить до загибелі бур’янів. Препарат контролює широкий спектр однорічних дводольних і злакових видів бур’янів. Дія на бур’яни відбувається як через листкову поверхню, так і через кореневу систему. Крім того, за рахунок ґрунтової дії він має здатність стримувати появу наступних хвиль сходів бур’янів (за наявності ґрунтової вологи).


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги