logo

Рослинництво

Агроном: У фокусі захист озимих зернових від зимуючих бур’янів

Агроном: У фокусі захист озимих зернових від зимуючих бур’янів

Рослинництво 11 березня 2019. 09:00 1131

З початком відновлення вегетації з озимими зерновими культурами починають конкурувати зимуючі бур’яни. Як стверджують агрономи, вже сьогодні у посівах можна спостерігати такі види, як підмаренник чіпкий, талабан польовий, злинка канадська, грицики звичайні та інші.

«Сходи зимуючих бур'янів з'являються восени і зимують під снігом, а навесні поновлюють вегетацію. Оскільки їхній ріст і розвиток збігаються в часі з ростом і розвитком культурних рослин, бур'яни починають конкурувати з ними за ґрунтову вологу, поживні речовини, світло і простір. А культурні рослини в цей період особливо чутливі, оскільки відбувається формування майбутнього врожаю. Тому якщо вчасно не взяти ситуацію під контроль і не ліквідувати конкурентів, гарний врожай ми вже не отримаємо», — розповідає керівник агрономічного департаменту компанії UKRAVIT Олександр Мигловець.  

Щоб цього не трапилося, фахівці UKRAVIT рекомендують застосовувати гербіцид системної дії Вейрон (флуметсулам, 120 г/л + флорасулам, 80 г/л) у нормі 50-70 мл/га. Він забезпечує високу біологічну ефективність проти зимуючих видів бур'янів — підмаренника чіпкого, маку-самосійки, волошки синьої, талабану польового, кучерявця Софії та інших дводольних видів. При цьому гербіцид не проявляє післядії на наступні культури в сівозміні.

Препарат має надзвичайно широке технологічне вікно застосування й забезпечує високоефективну дію на основні дводольні види бур'янів, в тому числі стійкі до сульфонілсечовин та 2,4-Д. Він також є незамінним помічником у контролі падалиці соняшнику (звичайної, стійкої до трибенурон-метилу, імазамоксу та імазапіру), а також підмаренника чіпкого — навіть у перерослій фазі (до 14 кілець).

За високої чисельності у посівах зернових колосових лободи білої рекомендовано застосовувати бакову суміш Вейрон в нормі 60-70 мл із гербіцидом Голіаф (0,4 л/га) або Тур (0,4 л/га); для контролю осоту рожевого — з Мастак (0,3 л/га), берізки польової — з Макстар (0,5 л/га) або Диво Н (0,25 л/га). 


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги