logo

Рослинництво

Агроном: Контроль злакових бур'янів збереже до 30% врожаю соняшнику

Агроном: Контроль злакових бур'янів збереже до 30% врожаю соняшнику

Рослинництво 27 травня 2019. 07:00 2388

Розкриття потенціалу будь-якого гібрида соняшнику та отримання високих врожаїв неможливе без надійного захисту. В цьому контексті велике значення має контроль злакових бур'янів у посівах: адже за несвоєчасної обробки втрати врожаю від забур'яненості можуть становити до 30%.

Про це повідомляють в компанії UKRAVIT, а також рекомендують не нехтувати післясходовими гербіцидними обробками. Оптимальним засобом для вирішення цієї проблеми є селективні гербіциди, які ефективно знищують однорічні та багаторічні злакові бур'яни і при цьому є безпечними для культурних рослин.

«Зважаючи на погодні умови сезону-2019, посіви соняшнику вже сьогодні сильно засмічені мишієм, просовидними, пальчаткою та іншими злаковими бур'янами. Тому ми рекомендуємо застосовувати селективний гербіцид системної дії Квін Стар Макс, КЕ (хізалофоп-п-етил, 125 г/л). Він найкраще вирішує проблему забур'яненості злаковими бур'янами посівів соняшнику, а також сої, картоплі, овочевих і цибулі (окрім цибулі «на перо») та інших культур. При цьому він є толерантним до культурних рослин і не впливає на наступні культури у сівозміні. Препарат можна застосовувати в широкому діапазоні фаз росту сільськогосподарських культур. Однак не рекомендується проводити обробку соняшнику після 4-ї пари листків, якщо рослини постраждали від низьких температур», — зазначає керівник агрономічного департаменту компанії Олександр Мигловець.

За його словами, щоб забезпечити максимальну ефективність дії, обробку необхідно проводити в період початку інтенсивного росту бур'янів: для однорічних видів — у фазі 2-4 листків, для багаторічних — при висоті до 10-15 см. Оскільки важливо, щоб на них було достатньо листя для швидкого поглинання діючої речовини. Таким чином, можна забезпечити своїм посівам достатньо ресурсів для повноцінного росту й розвитку і захистити майбутній врожай.


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги