Євросоюз на третину зменшив експорт пшениці
У ЄС покращили прогноз урожайності зернових
ФАО прогнозує зростання світового виробництва молока завдяки Азії
Агробізнес Бразилії завершить 2025 рік із найбільшою часткою ВВП країни за 22 роки.
Сільське господарство США перебуває в стані торговельного дефіциту третій рік поспіль, і перші чотири місяці 2025 року вже встановили антирекорд: імпорт агропродукції склав $78,2 млрд, тоді як експорт — лише $58,5 млрд.
Уряд Молдови 24 червня ухвалив рішення продовжити до 31 грудня 2025 року режим ліцензування імпорту пшениці, кукурудзи та соняшнику.
Європейський Союз планує запровадити дзеркальні мита на американські товари, якщо президент США Дональд Трамп збереже навіть базові тарифи у 10% на європейський експорт.
Глобальний молочний ринок найближчими місяцями може зіткнутися з серйозними викликами.
Польща виступає проти продовження угоди про перевезення вантажів автомобільним транспортом між Україною та ЄС, і її делегація планує представити свою позицію Єврокомісару з питань транспорту та туризму.
Загальний обсяг імпорту соєвого шроту країнами Європейського Союзу у 2024/25 МР досягне нового максимуму — близько 22 млн т (+3,6 млн т за рік).
Румунія сповістила Європейський Союз про рішення уряду схвалити використання системи Nutri-Score.
Імпорт Китаєм сої в травні досяг рекордного рівня.
Середня ціна кошика азотних, фосфорних і калійних добрив у травні 2025 року склала 437 $/т FOB, що на 118 $/т перевищує ціну травня 2024 року.
Експорт яєць (у шкаралупі та перероблених) із Бразилії у травні 2025 року склав 5,36 тис. т, що у 4 рази перевищує обсяг відвантаження за аналогічний період минулого року (1,35 тис. т).
Туреччина з наступного місяця підвищує вартість проходу через протоки Босфор та Дарданелли.
Європейський Союз у січні – березні 2025 року експортував майже 1,1 млн т свинини (зокрема субпродукти), що на 3% більше, ніж за аналогічний період минулого року.
В Угорщині цього сезону було зібрано найгірший урожай акацієвого меду за останні 2-3 десятиліття.
Європейська комісія (ЄК) навмисно затримала роботу над новою довгостроковою торговельною угодою з Україною до завершення президентських виборів у Польщі та Румунії, щоб не спровокувати протести фермерів, які могли б вплинути на результати виборів.
У 2024 році сукупний прибуток британських фермерів сягнув 7,7 млрд фунтів стерлінгів, що на 1,6 млрд більше, ніж попереднього року.