logo

Мультимедіа

Чому студенти з кебетою обирають агро? Церемонія нагородження

12 червня 2019. 10:00 1439

11 червня 2019 року в Міністерстві аграрної політики та продовольства України відбулося нагородження фіналістів Всеукраїнського конкурсу серед студентів «Чому я обираю агро?».

На церемонію нагородження приїхали студенти та їхні викладачі із семи аграрних навчальних закладів України не лише для того щоб отримати свої призи, а й поспілкуватися із провідними діячами українського агросектору — в.о. міністра аграрної політики та продовольства України Ольгою Трофімцевою та президентом асоціації «Український клуб аграрного бізнесу», генеральним директором компанії ІМК, ідеологом освітнього проекту «Агрокебети» Алексом Ліссітсею.

Зокрема, Ольга Трофімцева підкреслила, що сільське господарство постійно змінюється, а з ним відповідно повинні змінюватися і підходи до його ведення.

«Основними викликами, які сьогодні стоять перед сільським господарством усього світу, є глобалізація, яка змушує всіх гравців ринку ставати більш конкурентоспроможними, та споживачі, які хочуть споживати екологічну та безпечну продукцію, — говорить Ольга Трофімцева. — Є ще багато контрверсійних питань в АПК, але це вже виклики для нас із вами, і саме ми повинні їх вирішувати і залишатися при цьому конкурентними».

Співорганізатором конкурсу «Чому я обираю агро?» виступив освітній проект «Агрокебети», який надав можливість переможцю провести свій літній вікенд у Берліні.

Ідеолог проекту «Агрокебети» Алекс Ліссітса мотивував фіналістів завжди відстоювати свою позицію, не боятися ставити як правильні, так і неправильні запитання, а також відповідати на запитання, не боячись здатися дурним чи розумним, головне — бути проактивним. За його словами, саме за проактивними, креативними і творчими людьми — наше майбутнє.

«Сьогодні аграрна Україна вже займає ключові позиції у світі. І це не межа. А це означає, що агросектор потребує нових кадрів. Практика показала, що після закінчення вузів навіть талановитих студентів на підприємствах потрібно переучувати ще пару років, — розповідає Алекс Ліссітса. — Саме для цього ми створили програму «Агрокебети», яка, впевнений, зламає стереотипи традиційної аграрної освіти і не тільки в Україні. Акцент на практику + сильний викладацький пул допоможуть молодим даруванням з кебетою в голові знайти роботу їхньої мрії».

У свою чергу, ДУ НМЦ «Агроосвіта» підтримує усі студентські ініціативи AgroPortal.ua. Цей конкурс не є виключенням. Завідувач кабінету навчально-методичного супроводу природничо-екологічної підготовки та агрономії ДУ НМЦ «Агроосвіта» Леся Малинка додала, що агростуденти — це креативна молодь, яка має вже сформовану точку зору та цікаві погляди на сьогодення.

Всі фіналісти, які долучилися до заходу, отримали подарунки від партнерів конкурсу: компанії Agricom Group та проекту «Три молочні продукти на день» (Danon).

Переможниця цьогорічного конкурсу Віолетта Індік із Таврійського державного національного університету займається промоцією свого міста Мелітополь через дослідження черешні, адже саме черешня є брендом міста. «В агрономію я пішла цілком свідомо, адже багато моїх родичів задіяні в сільському господарстві, у нас є свої черешневі сади, а це база, де можна навчатися та вдосконалювати свої професійні навички», — каже вона.

Кобизський Павло, студент Національного університету біоресурсів і природокористування України, в сільському господарстві з дитинства — батьки мають своє фермерське господарство і передають досвід молодшому поколінню, якого в університеті не отримати. А участю в таких конкурсах Павло лише підвищує власні компетенції.

На відміну від Віолетти та Павла, Олійник Поліна із Харківського національного технічного університету сільського господарства ім. П.Василенка виросла в місті, й основною причиною вступу до агровишу стала можливість пройти виробничу практику за кордоном. До речі, Поліна — єдина учасниця, яка написала свою конкурсну роботу англійською: «Я вважаю, що аграрії — це міжнародні спеціалісти, які мають ділитися своїми знаннями з іноземними колегами та переймати їхній досвід».

Редакція AgroPortal.ua вітає переможця та фіналістів конкурсу та дякує партнерам за підтримку у проведенні чергової події у житті агростудента!


Для довідки: конкурс було започатковано з метою почути від студентів, чому вони обрали аграрну сферу, які мають очікування та уявлення про роботу в секторі, та донести до загальної аудиторії, що працювати у сільському господарстві — перспективно.

У 2019 році до редакції AgroPortal.ua надійшло 97 есе з 26 аграрних навчальних закладів усіх рівнів акредитації. Найбільш активними були студенти Вінницького національного аграрного університету, Харківського національного технічного університету сільського господарства ім. П.Василенка, Національного університету біоресурсів та природокористування України та Новоушицького коледжу ПДАТУ.

Конкурс підтримали: освітній проект «Агрокебети», компанії Agricom Group та Danon, асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ) та ДУ «НМЦ «Агроосвіта».


Іванна Панасюк, AgroPortal.ua


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги