logo

Мультимедіа

Переробка бур'яну: як із борщівника зробити музичний інструмент

08 січня 2021. 06:23 2261

Музичні інструменти з борщівника виготовляє лучанка Галина Бичкова. Стебло отруйної рослини добре підходить для відтворення мелодійного звуку.

Жінка працює фельдшеркою ветеринарної медицини. Матеріал для інструментів шукає на полях під Луцьком. Стебла збирає восени, тоді, каже майстриня, рослина вже висихає і не пече руки.

«Перший раз я брала рукавиці, але потім помітила, що навіть зелені листочки пізно восени не печуть, тому що сік потребує сонячного проміння, і під його дією виникає опік. Беру пилочку, сумку велику — він легкий, але об'ємний — і заготовляю», — розповідає майстриня.

Для музичного інструменту під назвою «дощовиця» жінка обирає товсті стебла. На виготовлення однієї дощовиці потрібно два тижні. Спершу жінка ретельно вимиває стебла борщівника під проточною водою і знімає шкірку, де ще може бути отрута.

Подальші етапи створення дощовиці — шліфування, покриття лаком, обклеювання отворів картоном, декорування і наповнення стовбура. Від компонентів залежить звук майбутнього інструменту. Всередину жінка засипає камінці, пісок, бісер або крупи.

Дощовиці, які ще називають «посохи дощу», Галина Бичкова виготовляє вже кілька років. Каже: це древній шаманський інструмент, з допомогою якого люди спілкувалися зі стихією.


Джерело: Lutsk.rayon


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги