logo

Мультимедіа

Ідея та кропітка праця: як атовець розвиває кооперацію

25 липня 2019. 07:10 731

На теренах Городищенського району Черкащини атовець Вадим Черненко рік тому заснував сільськогосподарський обслуговуючий кооператив «Патріот». Почав з 10 свиней, а сьогодні вже має більше сотні.

Стартовий майданчик у вигляді тваринницьких ферм Вадим Черненко отримав від керівника агрофірми «Шульц» Віктора Лупашко. А далі — кропітка праця та підтримка з боку обласної влади, адже «Патріот» отримав фінансування у межах обласної програми підтримки кооперативів. З часом вдалося досягнути певних результатів.

Сьогодні в кооперативі утримується 40 свиноматок та майже сотня молодого поголів’я, працює 5 людей, придбали необхідну техніку й обладнання для тваринництва і кормозаготівлі, адже у розпорядженні кооператив має близько 10 га сінокосів.

Тільки на початковому етапі розведення — дикі свині породи мангал та вівці. Щодо мангалів, то Вадим зазначає, що вони значно витриваліші за звичайних свиней, стійкіші до хвороб, з міцним імунітетом. Тому він вирішив «покрити» білу породу мангалом, можливо, таким чином можна буде підвищити продуктивність та стійкість тварин до захворювань.

А ще Вадим Черненко планує зайнятися птахівництвом — качки, кури, перепели. Для цієї мети вже й інкубатор придбав. З часом, каже, можливо, дійдуть і до переробки продукції.

«N.B.!» Індекс агроефективності областей України

Детальніше про кооператив читайте скоро в матеріалі #ІндексАПК. Черкаська область.


Джерело фото: AgroPortal.ua


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги