Ранкова кава // ТОП-5 порад, як поєднати правильне харчування і дорогу

10 червня 2019, 07:00 1606

Кожен аграрій стикається з проблемою правильного харчування під час відряджень, а їх — більше ніж треба, особливо в сезон. Тому слід заздалегідь продумати свій раціон, незалежно від того, подорожуєте ви літаком або автомобілем, чи будуть на вашому шляху закусочні та чи захочете ви в них харчуватися.

Кожен аграрій стикається з проблемою правильного харчування під час відряджень, а їх — більше ніж треба, особливо в сезон. Тому слід заздалегідь продумати свій раціон, незалежно від того, подорожуєте ви літаком або автомобілем, чи будуть на вашому шляху закусочні та чи захочете ви в них харчуватися.

1. Уникайте фастфуду. Найчастіше подорож тісно пов'язана з харчуванням на заправках або в придорожніх кафе, де часто подають жирну і шкідливу їжу: чіпси, сухарики, вафлі, бургери, картоплю фрі, солодку газовану воду. Це смачно, але абсолютно некорисно. Вже через пару годин ви знову відчуєте голод, оскільки цукор в крові різко впаде.

З цієї ж причини не набирайте з собою подібні продукти, куплені заздалегідь в супермаркеті. Пережиток минулого — варені яйця з копченою ковбасою — також залишайте вдома. Зараз так багато альтернатив перекусу, а ковбаси — висококалорійна жирна бомба.

2. Альтернатива перекусам. На самому початку подорожі можна перекусити натуральними йогуртами, нежирними і без добавок. За бажанням додайте туди ягід або фруктів. Але пам'ятайте, що йогурт — продукт швидкопсувний, тому не зволікайте із його вживанням.

Пообідати можна відварним курячим філе з хлібом з цільнозернового борошна. Щоб такий бутерброд довше зберігався, загорніть його порційно в фольгу. Також можна додати твердий сир і тунець.

Перекусити завжди можна фруктами і горіхами, а також сухофруктами і насінням. Ретельно вимийте фрукти, а сухофрукти купуйте в перевіреному місці, щоб уникнути проблем з травленням у дорозі.

Незважаючи на те, що вівсянка швидкого приготування вважається некорисною в порівнянні з цільним зерном, все ж це найкращий варіант в дорогу, як і кілька пакетиків чаю. На будь-який заправці можна попросити окропу і запарити собі відмінний перекус.

Візьміть в дорогу вдосталь чистої негазованої води, а для дітей — соки. Ніякого алкоголю і солодкої газованої води!

3. Не спокушайтеся. Як і в будь-якій дієті, тримайте себе в руках. Не спокушайтеся на смачні і апетитні «картинні» бургери або ароматну випічку. Побільше відволікайтеся і пам'ятайте, заради чого ваше харчування правильне. Напевно у вас є свої секрети, як мотивувати себе триматися.

4. Упаковуйте правильно. Щоб уникнути псування продуктів, зберігайте їх правильно і підберіть потрібну упаковку. Це може бути фольга, харчова плівка, пластиковий контейнер із кришкою. Для овочів і фруктів можна обмежитися пакетами. Розділіть їжу на порції і упакуйте кожну окремо, щоб не давати їжі постійно контактувати зі світлом і повітрям при відкриванні-закриванні.

5. Купуйте перевірене. Якщо вся провізія закінчилася або ви не встигаєте заздалегідь приготувати їжу, в дорозі купуйте продукти, максимально знайомі і звичні. Не спокушайтеся на екзотику або здешевлений сумнівний товар. Якщо вам нічого не сподобалося, поголодуйте — на наступній зупинці вам попадеться їжа краще.

Хороших поїздок!


AgroPortal.ua за матеріалами Foodandmood.com.ua