Чи може недороге вино бути хорошим

07 червня 2018, 06:15 3151

Існує чимало правил, якими нас переконують керуватися при виборі вина. Ми сліпо довіряємо їм, а, виявляється, даремно.

Давайте разом розвінчаємо найпоширеніші міфи, щоб кожен зміг підібрати напій, який підходить саме йому.

1. Хороше вино не завжди коштує великих грошей 

Багато хто вважає, що висока ціна завжди означає відмінну якість. Але на практиці це не так. У хороших виробників можна знайти лінійки вин за доступними цінами, які ні в чому не поступатимуться за смаковими характеристиками.

2. Вино може бути з різних сортів

Існує думка, що вино з одного сорту винограду краще за якістю. Але саме різні сорти допомагають домогтися гармонійного смаку і наділити вино різноманіттям відтінків.

3. Гвинтова пробка означає підробку

Інше марновірство, пов'язане з вином, говорить: гвинтові пробки використовують тільки в підробках. Насправді ж багато виробників використовують їх з двох причин: 1) такі пробки допомагають знизити собівартість вина; 2) в них, на відміну від натуральних пробок, не розмножуються бактерії.

4. Якість напівсолодких вин зазвичай страждає

Деякі виробники стверджують, що напівсолодкі вина нічим не гірше за сухі й напівсухі. В реальності цукор при виробництві даного вина використовується для того, щоб замаскувати недоліки.

5. Одне вино може підходити до різних страв

Є й ті, хто впевнений, що для кожної страви потрібно підбирати окремий сорт вина. Не варто обмежувати себе якимись стереотипами — експериментуйте і знаходьте нові неповторні поєднання!

6. Яскрава етикетка використовується для хорошого вина

Висока конкуренція на ринку вина стимулює виробників знаходити нові рішення для того, щоб вибір припав саме на їхній продукт. Яскрава етикетка — це всього лише маркетинговий хід. Якість вина від цього ніяк не залежить.

7. Осад не означає, що вино забарвлене

Багато хто впевнений, що осад, що утворюється в келиху вина, каже про додавання барвників і низьку якість. Насправді осад означає лише те, що при виготовленні вина не застосовувалася фільтрація і вино максимально натуральне.

8. Якість вина з роками підвищується

Незважаючи на те, що це досить поширений міф, дуже невеликий відсоток вина з часом стає краще. Для більшості вин «старіння» категорично протипоказано.


AgroPortal.ua за матеріалами Adme.ua